Minu iluostud on 100% julmusevabad eelmise aasta algusest ja selliseid valikuid plaanin eranditult ka edaspidi teha. Kui on olemas nii-nii palju häid brände, kes saavad asjad aetud nii, et loomad jäetakse mängust välja, ei ole ausalt öeldes ainsatki põhjendust ega vabandust, miks me peaksime veel soetama ilutooteid firmadelt, kelle eetilised põhimõtted, olgem ausad, ei vasta 21. sajandile ja selle uuenduslikele tootmis- ja testimismeetoditele.
Julmusevabu brände on kordades ja kordades rohkem ja neid liste leiab guugeldades lõputult. Siin on aga minu lemmikud läbi mu enda kogemuste, lisaks rohkelt soovitusi, mida konkreetselt neilt tegijatelt proovida.
Tahan rõhutada, et siin listis on firmasid, mis kuuluvad suurema grupi alla, mis pole sajaprotsendiliselt julmusevabad, kuid nende konkreetsete brändide toodete tootmine ja testimine on seda siiski, vaatamata sellele, et nad kuuluvad suuremasse gruppi. Mina ei soovita neid brände boikottida (nt NYX Professional Makeup ja Urban Decay on L’Oreali grupis), sest just neid tooteid soetades saadame sõnumi, et tarbijad eelistavad grupi julmusevabu brände. If that makes sense?
Aga hakkame pihta. :)
Üks mu kõige lemmikumaid kosmeetikabrände on (1.) Charlotte Tilbury ja ma ei tea, kust soovitustega alustadagi. Mu igapäevases meigikotis on Lip Cheat huulepliiatsid, millega saab äärmiselt loomulikult oma huulekontuuri soovi korral siin-seal pisut petta ja huulepulgatoon “Pillow Talk” on absoluutselt legendaarne ja tuhandete naiste lemmik igapäevatoon. Filmstar Bonze & Glow palett on nii-nii ilus päikesepuudri ja särapuudri kombo ning Hollywood Conotur Wand tegi väga loomuliku kontuurimise minu jaoks äärmiselt lihtsaks. Väga palju kiidetakse ka Hollywood Flawless Filter sära andvat toodet ning tema Airbrush Flawless jumestuskreemi, minul on need kaks proovimata.
(2.) Anastasia Beverly Hills kogus esmase tuntuse oma kulmutoodetega ja nende kulmupumatile pole ma tõepoolest võrdväärset leidnud, samuti on neil kulmudele suurepärased pliiatsid. Mul on nüüdseks kogemus enamike Anastasia Beverly Hills eri kategooriate toodetega ja nimekiri lemmikutest on pikk. Soovitan soojalt proovida Luminous Foundation jumestuskreemi, mis on superkattev, kuid nahal loomulik ja “õhuke”, ei ummista poore ning lisaks kauapüsiv ja lõhnavaba. Anastasia Beverly Hills lauvärvipalettide kvaliteet on laitmatu ja jäin väga rahule ka mati huulepulgaga.
Parima kinnituspuudri, mida kasutanud olen (ja see on parim ka väga paljude meikarite ja ilufanattide sõnul) on (3.) Laura Mercier valikus, täpsemalt nende Translucent Setting Powder. Muid tooteid ma brändilt proovinud pole, aga kui need on pooltki nii head kui see puuder, peaksin nendegagi tutvust tegema.
Bianca Ingrosso on tuntud nägu (mitte just meil, aga eelkõige Rootsis) ja tema loodud kosmeetikabränd (4.) Caia Cosmetics kogub jõudsalt populaarsust. Seda põhjusega: toodetel on superhästi läbi mõeldud bränding, imeilus disain ja tooted ise on väga head. Minu kosmeetikakotis on vedel highlighter toonis “Pearl Swirl”, mis sobib nii üksikult põsesarnadele ja mujale tupsutamiseks kui jumestuskreemi sisse segatuna, et sellele kuma anda. Teise tootena kasutan vedelat huulepulka toonis “My Darling” ja ka see on supermõnus ja ilusa pigmendiga. Caia Cosmetics huulevärvide valik on nii-nii ilus, et mul oli seda esimestki väga keeruline teha. Sõbranna kiidab Caia kulmutooteid ja parfüümi ning viimase tahaksin kindlasti ka ise ära proovida, sest julmusevabu parfüüme mul veel pole.
Rootsi päritolu mineraalkosmeetikabränd (5.) Idun Minerals üllatas mind hiljuti imehea jumestuskreemiga. Nende Nordic Veil jumestuskreem on suurepärase katvuse ja püsivusega aga mitte matt, vaid nahal väga loomulik ja kumav. Varasemalt olen neilt kasutanud ja fännanud ka valgustpeegeldavat peitekreemi ja Gull ripsmetušši. Teine mineraalkosmeetika bränd, mis mulle väga muljet avaldas on (7.) BioNike. Nende päikesepuuder ja põsepuna on ülisiidised ja hea pigmendiga. Kindlasti on neil häid tooteid veelgi. Mainimata ei saa jätta ka (6.) Lily Lolo ja (7.) Glo Skin Beauty mineraalmeigitooteid. Lily Lolo puhul soovitan näiteks väga nende põsepunasid ja huuleläikeid, Glo Skin Beauty’l on lisaks heale jumestuskreemile ja kulmupliiatsile ka kihvt ja praktiline kontuurimispalett.
Looduslikul rajal jätkates räägin meie lõunanaabrite loodud (8.) Mádara toodetest. Peamiselt nahahooldusele rõhuv ja selles valdkonnas laineid lööv bränd toodab väärt kraami ka meie meigikottidesse. Esikohal minu jaoks huuleläige (nii siidine ja niisutav, ei grammigi kleepuv – nagu läikega ja tooniv huulepalsam!), peitekreem (sulandub veatult nahaga, vaid toonivalik võiks veidi laiem olla) ja Glow Drops tilgad. Aga neil on ka kulmupumatid, suurepärase katvusega jumestuskreem ja väga head huulepulgad. Soovitan proovida!
Kuna ma ei osta uusi meigitooteid ülemäära sageli ning hindan väga ka ilusaid pakendeid ja natuke luksuslikumat feeli, luban endale tavaliselt pisut kallimaid meigitooteid. Samas kui tahaks vahel lihtsalt mõnd uut tooni korra katsetada või mõni vajalik asi lõppeb rahaliselt ebamugaval ajal otsa, on hea kui meigitoode ei maksa suurt midagi, kuid teeb ära väga hea töö. Suuremates Selverites vaatab vastu näiteks (9.) Catrice ja olen kasutanud nii huulepulki, peitekreemi, jumestuskreemi kui päikesepuudrit (ja veel palju muud… ) ning kõik on oma tööd teinud väga hästi, ainult pakendid on vahel lagunema kippunud. Ja hinnad üldiselt mõne euro ringis. Kindlasti tasub katsetada.
Teine küllaltki soodne bränd on (10.) NYX Professional Makeup ja nemad hiilgavad ikka väga paljude toodetega ja mitte ainult valiku poolest, vaid kogu selles valikus lihtsalt leidubki kõvasti pärle. HD Studio Photogenic peitekreem on superkattev ja Can’t Stop Won’t Stop jumestuskreem saanud arvukalt väga häid hinnanguid. Pole mõnusamat ja pehmemat nende Butter Gloss huuleläigetest ja minu uued lemmikud on Powder Puff huulevärvid. Väga head on ka nende vedelad huulepulgad, särapuudrid on imeliselt siidised ja nende keritavat kulmupliiatsit peetakse võrdväärseks Anastasia Beverly Hills kordades kallimale. NYX Professional makeup on kindlasti bränd, mis väärib avastamist, kui sa seda juba teinud pole. Ehkki nende bränding võib olla veidi teenagerilik, ei ole tootevalik seda kindlasti – terve meigikoti saavad kokku nii neutraalsuse armastajad kui julgemad katsetajad.
Üks mu pikaaegsemaid lemmikuid on põhjamaine (11.) Lumene. Parimaks tooteks pean Natural Glow jumestuskreemi, aga ka neil on väga head kulmupliiatsid ja huuletooted. Nordic Chic põsepunad ja päikesepuudrd on väga ilusad, eriti esimene toonis “Nude” – hästi loomulik ja kaunis. Soovitan soojalt vaadata üle ka Invisible Illumination sarja: nii vedel põsepuna, bronzer kui meigialuskreem (millel ka SPF 30!) väärivad proovimist, eriti kevadsuvisel ajal.
Parima CC-kreemi, mida proovinud olen, on tootnud (12.) It Cosmetics. Täpsemalt on tegu Your Skin But Better CC-Cream’iga, millel niivõrd hea loomulik katvus ning ka SPF 50, igapäevatootena oli see minu jaoks pikalt asendamatu ja plaanin tulevikus kindlasti uuesti osta. Samal firmal on ka kiidetud puudrid ja peitekreemid, kuid neid ma proovinud pole.
Olete kindlasti kuulnud sellisest meigibrändist nagu (13.) Urban Decay ja seda põhjusega: nende All Nighter meigikinnitusspreist paremat turul ei ole (levis isegi nali, et “he wanted to see me without makeup so he took me to the pool, but I got that urban Decay All Nighter setting sprayyyyyy!“) ja üks mu lemmiktooteid neilt on Flushed palett, kus sees põsepuna, päikesepuuder ja särapuuder (mu lemmik oli “Streak”). Ka nende lauvärvi aluskreemi (Primer Potion) peetakse üheks parimaks ja Urban Decay lauvärvipaletid on legendaarsed, kuid seda pigem, kuna nad olid esimesed, kes tegid piklikud neutraalsed lauvärvipaletid hitiks – seejärel ilmus neid riburadapidi absoluutselt igalt brändilt.
Mu naha kõige hullemal ajal oli mu päästjaks (14.) IsaDora Cover Up Foundation & Concealer, nii et kes tahab midagi väga katvat, kuid samas naha vastu leebet (lõhnavaba, kliiniliselt testitud), võib sellele võimaluse anda. Sain seda varem soovitades ka teilt palju kirju, et proovisite ja olite õnnelikud, et leidsite lõpuks midagi piisavalt katvat, kuid nahal ilusat. IsaDoral Face Sculptor palett on ka väga praktiline (sisaldab päikesepuudrit, põsepuna särapuudrit) ja ja häid tooteid on neil veelgi, näiteks olen mitmeid Rootsi sisuloojaid näinud kiitmas IsaDora ripsmetušše.
Korra luksusrajale tagasi põigates ei saa mainimata jätta (15.) Sensai imeilusaid meigitooteid. Üks tuntumaid (ja ka minu meelest parimaid) tooteid neil on 38c ripsmetušš, Illuminous Sheer Foundation on imeilus, samuti põsepunad-puudrid. Lähemalt rääkis neist mulle kunagi meigikunstnik Gerda Miller, kelle hinnangut ma alati usaldan, sest mis puutub meigimaailma, siis see naine on magic.
Kes otsib turu parimat highlighter’it, ei tasu kaugemale vaadata (16.) theBalm Mary-Lou Manizer’ist, samuti on theBalm’il väga ilus päikesepuuder Bahama Mama ja igale nahatoonile sobiv imeilus põsepuna Hot Mama. Ka lauvärvipalettide kvaliteet on super! Ma pole neid enam eriti soetanud, sest olen liikunud minimalistlikuma pakendi suunas, aga theBalm on 100% fun bränd, mida kasutada.
Kes meigipintslite otsingul, siis julgen soovitada nii (17.) Real Techniques kui (18.) ZOEVA pintsleid, eelistades välimuse ja kvaliteedi (just pintslivarre kulumise jm osas) poolest pigem viimaseid, kuid Real Techniques on ka meil Eestis saadaval.
Väga lahe kosmeetikabränd on ka (19.) Smashbox. Cali Contour palett oli mu pikaajaline lemmik, mida soetaksin tulevikus kindlasti veelgi. Seal oli lihtsalt kõik olemas, mida hing näopaletilt ihkab ja seda nii kompaktselt! Samuti on Smashboxil head ripsmetušid, vedelad huulevärvid (Always On, mu lemmiktoon oli pikalt pruunikas nude “Gotta Light”) ja ühed hinnatumad meigialuskreemid. Superhea kompaktne kontuurimispalett on Smashbox Step by Step Contour Kit.
(20.) Fenty Beauty taga on armastatud Rihanna, kuid tegu pole kindlasti tavapärase brändiga, mille taga lihtsalt kuulus nimi. Fenty Beauty tooted löövad laineid oma kvaliteedi ja toimega. Match Sticks kreemjad pulgad kontuurimiseks, Gloss Bomb huuleläige, nii kreemjad kui puudri kujul põsepunad ja päikesepuudrid on kiirelt saanud inimeste lemmikuks, jumestuskreemidest rääkimata (hetkel lööb eriti laineid Pro Filt’r Hydrating Longwear jumestuskreem).
Veel väärivad minu meelest mainimist järgmised julmusevabad brändid, millest enamikuga on mul ka kogemus: Mesauda Milano, Pixi, Milani, Artdeco (le-gen-daar-ne kulmupuuder), Milk Makeup, bareMinerals, Beautyblender, Becca, Hourglass, Glossier, The Body Shop, Kiko jt!
Palun jäta kommentaar, millised on sinu lemmiktooted nimetatud brändidelt või kas on veel julmusevabu meigibrände, mida välja tuua sooviksid? Teeme kõigi naiste meigikotid julmusevabaks! :)