teekond ilusa nahani: nahaarsti visiit ja olukord pärast esimest kuud

Oma eelmise postituse lõpus jäin kannatamatult ootama esimest nahaarstivisiiti Medemis Clinicus ja 17. juuni hommikul ma pooleldi jooksin nahaarst Ene Mäestu kabineti suunas, et saada esimesi kommentaare ja ideid lahendusteks üle pika aja kelleltki uuelt. Kuna mu nahk oli veel väga põletikuline, siin-seal nahaalused sõlmed ja pea igapäevaselt juurde tekkivad mädapead (head isu kõigile, kes hetkel söövad), tuli mul alustada arsti abiga seespididest ravist, et siis alles tulevikus vaadata, mil moel ka Medemise nahaõed mind aidata saaks, et aastatega tekkinud arme ja punetust taandama hakata. Kui ehk mäletate, siis mul oli väga tore visiit Medemise nahaõe Liisa Raudmetsaga, kes on nii soe ja mõistev ja tõepoolest tahab aidata. Soovitan teda julgelt!

Minu rosaatsea algpõhjus on segane, aga kuna mõlemal korral tekkis ja ägenes see raseduse ajal, on suurima tõenäosusega tegu hormonaalse tasakaalu häiretega. Et see tekkis ägedalt tagasi aga ka nüüd, mil ma pole ei lapseootel ega imetav ema, ei saa haigust samas ka ainult raseduse kaela ajada. Mu viimatised ravikuurid on kestnud 2 nädalat ja Ene pakkus, et need võisid olla minu jaoks liiga lühikesed. Me vestlesime erinevatest antibiootikumidest ja variantidest, variantide  varuvariantidest ning otsustasime alustada 4-nädalase kuuriga, mis ei hõlma veel neid kõige kangemaid ravimeid, aga peaks suuresti aitama põletiku väljajuurimisel. Ravimeid ma siinkohal nimetama ei hakka, pole mõtet, sest iga arst määrab oma patsiendile individuaalselt vajaliku ravi.

Kuur, mis mulle määrati hõlmas kolme tabletti nädalas kuu aja jooksul ning lõppes reedel, kuus päeva tagasi. Mingeid pealiskaudseid geele-kreeme mulle ei kirjutatud, küll aga juhendati mind kasutama võimalikult leebeid pesuvahendeid ja niisutajaid ning olema jätkuvalt väga hoolas SPF-iga (vähemalt 30, pigem 50) ja näo varjamisega otsese päikesevalguse eest. Olengi juba enam kui kuu aega jätnud mängust välja 70% oma nahahooldustoodetest ja teinud nahahooldusrutiini võimalikult lihtsaks. Mulle sobisid juba varasemalt Mixa tooted, mida olen näo puhastamisel ja niisutamisel jätkuvalt edasi kasutanud, päikesekreemina on hetkel kasutuses Bioderma, samuti on mul olemas ka üks Bioderma näopesugeel. Vahel tunnen siiski vajadust nahka ka õrnalt koorida ja selleks ostsin juba varasemast lemmiku Mádara näokoorija – kasutan seda 1-2x nädalas. Nii nahaõde kui nahaarst soovitasid ka La Roche Posay’d. Kuumadel rannapäevadel kandsin mütsi ja prille, väljas istudes sätin end alati seljaga päikese poole. Kui olen pikalt päikeselise ilmaga väljas viibinud, on mu nahk alati ka vaatamata kaitsekreemidele õhtuti hellam ja õhetavam.

Hetkel on mu naha olukord kindlasti parem kui kaks kuud tagasi. Vahetult enne nahaarsti 17. juunil olu olukord gramm hullem kui kolm nädalat enne seda, mil nahaõde Liisa Raudmetsa külastasin. Tänaseks on tablettide ja leebe nahahooldusrutiini abil mu nahk oluliselt rahulikum, nahaaluseid sõlmekesi tekkis kuuri jooksul 1-2 ja need kadusid paari päevaga, mitte 1-2 nädalaga nagu tavaliselt. Nahk on endiselt punetav, aga mitte tugevalt põletikuline. Punne tekib, aga need on kadunud kiiremini. Kas ainult tänu ravimitele või ka asjaolule, et ma ei ärrita nahka pidevalt alkoholi ja lõhnaaineid sisaldavate toodetega, seda ma öelda ei oska. Aga mis peamine, nahk on siledam, mis teeb punetusele meigi kandmise oluliselt lihtsamaks ja tulemuse loomulikumaks. Kadunud on punnikesed huulte ümbert. Küll aga on rosaatsea tekkega mu poorid üüratuks muutunud, just põskedel ja ninal. Ma usun, et osalt võib see olla ka pärilik ja vanusega tekkinud, aga uurin selle kohta kindlasti ka nahaarstilt.

Täna õhtul ongi mul uus visiit Ene Mäestuga, vaatame ka koos üle, kuidas mul on läinud ning mõtleme-määrame edaspidise. Hoian teid jätkuvalt kursis! Kõigil, kel oma nahaga probleeme, soovitan aga jätkuvalt esmalt professionaalide poole pöörduda, mitte kodus kümneid tooteid katsetada või määrata endale diagnoosi mõne tuttava oma järgi. Olen ka enda nahast postitades saanud päris palju sõnumeid inimestelt, kes kirjutavad, et neil on vist ka rosaatsea. See ei pruugi nii olla ja laske see diagnoos kindlasti panna nahaarstil, sest erinevaid nahamuresid ja nende põhjustajaid-lahendusi on väga palju. Näiteks Medemis Clinicusse saab aja broneerida siin.

(Visited 2,016 times, 3 visits today)

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *