Võiksin lõputult rääkida oma nahajamadest ja -draamadest ning sellest kui väga ma ihkaks, et mu näonahk oleks ühtlaselt klaar, aga see hala mind edasi ei aita ja pigem tuleb tegutseda. Rosaatsea on haigus, millest täielikult ei paranegi ja ehkki olen rohtudega põletiku kontrolli alla saanud, on naha pigmentatsioon rikutud. Nahaarst ütles, et laserravi on mul välistatud, aga kui peaksin tahtma midagi tõsisemat ette võtta, on tulevikus variandiks IPL-ravi. Seni aga usun ja olen juba ka leidnud, et palju saab rahulikuma naha nimel ära teha ka oma vannitoas ja seda õigete hooldustoodetega.
Häid nahahooldusbrände on turul palju ja mulle meeldib, et üha enam välismaiseid hitte on jõudnud ka Eestisse. Mu lemmik kohalik ilu-veebipood (ja mitte ainult minu: kevadel pälvisid nad Baltic E-Commerce UX Summit konkursil mitmeid uhkeid tiitleid: parima e-poe tervise- ja ilumaailmas, parima e-poe Eestis ja kogu Baltikumis). Loverte täiustab oma tootevalikut pidevalt ja nende brändide nimekiri on lõputu. Nüüd on neil saada bränd, millest täna lähemalt kirjutada soovin: Singapuri päritolu cruelty-free(!) Huxley. Loomult lihtne ja minimalistlik, koostiselt tõhus, pakuvad nad valikut niisutavaid ja turgutavaid ning naha seisukorda tõhusalt parandavaid tooteid. Hinnaklass on nahahoolduse kohta pigem keskmine-kõrgem (kreemid 35, maskid 28), aga saad selle, mille eest maksad. Kui Loverte uuris, kas oleksin huvitatud Huxley toodete proovimisest, kaalusin seda pikalt, sest oma naha seisukorra tõttu ma üldiselt nahahooldusega seotud koostöid vastu ei võta… kui need pole just suunatud konkreetselt minu vajadustele ja mulle jäigi silma kaks Huxley toodet, mida ma tõepoolest proovida tahtsin, sest need olid kui mulle loodud.
Huxley Glow Awakening näokreem kirjeldus tabas kui naelapea pihta ja kui seda loete, mõistate, miks sellest huvitusin: “parandab ja ühtlustab jumet, vähendab hüperpigmentatsiooni, kaitseb nahka väliste kahjulike mõjude ja stressitekitajate eest ning kingib klaari ja särava jume. Koostises sisalduv kaktuse ekstrakt koos viigikaktuse seemneõliga pehmendab, rahustab ja niisutab nahka. Kasepuu lehtede ekstrakt parandab haavu ja ühtlustab jumet. Niatsinamiid aitab säilitada naha loomilikku niisksutasakaalu, minimeerib ekseemi, akne või teiste põletikuliste nahaprobleemide tõttu tekkinud punetused, muudab pigmendilaigud heledamaks, ahendab poore, reguleerib rasueritust ja kaitseb päikesekiirguse kahjuliku mõju eest. Antioksüdantnse glutatioon kaitseb nahka UV-kiirguse ja ka teiste keskkonnast (ka sisemistest stressoritest) tulenevate vabade radikaalide eest. Bisabolool leevendab ärritatud, põletikulist nahka, aitab võidelda bakterite ja infektsioonidega ning aitab ennetada naha enneaegset vananemist.”
Get it? Pikk võitlus akne-rosaatseaga on mu nahaga teinud üks-null ning just neid lubadusi ma vajan. Olen kreemi kasutanud nüüdseks umbes kaks kuud ja naudin selle juures kõike: kaunist minimalistlikku pakendit, kosutavat tekstuuri ja lõhna (kes aga lõhnastatud toodete austaja pole, hoiatan, et kreemil on üpris tugev aroom). Nahk jääb pehme ja elastne. Kas see on aidanud ka punetust taandada? Jään ausaks ja ütlen, et seda on mul raske öelda, sest vahepeal kasutasin kreemi paralleelselt naharavimitega, mille tarbimist ma enam edasi lükata ei saanud ja mis kindlasti ka suures osas kaasa aitasid. Öelda saan aga nii palju, et mu nahk on rahulikum ja muidu kuivatavad rohud pole tänu selle kreemi niisutavatele omadustele mu nahka kuivaks muutnud. Nahk ei ketenda, pole põletikuline ja ehkki rohukuur sai juba läbi, kestab pigem rahulik olek. Kreemi võib kasutada nii hommikul kui õhtul, kuid mina olen jäänud selle rammusamat laadi tekstuuri tõttu pigem õhtute juurde.
Teine mu vannituppa kolinud toode on Huxley Healing Mask, mis “moodustab nahapinnale kihi, rahustab, niisutab ning uuendab väsinud, stressis kuiva ja ärritusele kalduvat nahka. Koostises sisalduv kaktuse ekstrakt koos viigikaktuse seemneõliga uuendab, rahustab ja niisutab nahka. Aasia vesinaba stimuleerib naha uuenemisprotsessi ja pinguldab väsinud nahka. Hüaluroonhape seob niiskust ja vähendab niiskuse aurustumist nahast, transpordib naharakkudesse hapnikku ja toiteaineid ning kõrvaldab rakkudest jääkaineid. Hüaluroonhape aitab kaasa naharakkude aktiivsele toimimisele (metabolismile). Sidrunikooor ühtlustab jumet. U-active P8 kaitseb vabade raidikaalide kahjuliku mõju eest ja leevendab põletikulisi protsesse.”
Ehk siis jällegi miski, mis minu vajadustele loodud. Tegu on geelja maskiga, mis oma olemuselt meenutab mulle aaloegeeli, mida kunagi kui ma veel rumal olin ja päevitasin, hiljem lohutuseks nahale määrisin. Sellel on värske kaktusene lõhn ja nahal on ta kosutav. Maha pesta lihtne (kuidas ma ei kannata näiteks savi- ja mudamaskide eemaldamist) ning nahk on mõnusalt pehme ja värske. Neid kahte sõna kasutan vist enamasti iga maski kirjeldades, aga nii on. Kusagilt ei kisu ja mõnus on olla. See kui suure osa mu naha rahustamisest on teinud ravimid, kui palju kreem ja palju see mask, on võimatu hinnata, aga palju ütleb, et see mask on jäänud aktiivsesse kasutusse. Enamiku annan tavaliselt kellelegi ühel hetkel edasi, sest tüdinen, kuid see ilus roheline geel on mu nahaga juba sõbrunenud.
Huxley valikusse kuulub veel palju huvitavaid tooteid, näiteks on neil nahatooni ühtlustav ja sära andev essents, niisutav öömask ja rohkelt kasulikke koostisosi sisaldav essents-õli. Kes hindab brändides tõhusust ja minimalismi, visaku pilk peale, mina oma kahe toote kogemuse järgi julgen neid soovitada.
NB! Koodiga “p15anna” on kuni 22. septembrini Loverte-s kõik Huxley tooted -15%!
POSTITUS ON VALMINUD KOOSTÖÖS LOVERTE VEEBIPOEGA