Päevitunuks päikeseta


Suvi on käes ja päike on meid oma kohalolekuga juba heldelt hellitanud, nii et päevitamine on jälle teemas. Kuidas ma päevitan? Vastus on, et enamasti ei päevitagi. Ma naudin päikese käes viibimist, aga mu nägu katab alati SPF 50 kreem ja keha vähemalt 30-ne faktor, kuid pigem samuti 50. Loomulikult olen nüüd aus ja ütlen, et ma ei määri end iga kord uksest väljudes üleni kreemiga kokku ja “sirutan vahel koivad päikese poole”, aga pikemalt õues viibides eelistan end siiski kaitsta. Lapsevankriga jalutades on vähemalt kätel alati SPF 50 peal, sest nad saavad nõnda liikudes kõvasti päikest. Väga hoolsalt katan kreemiga alati ka kaela ja dekoltee, kõik need tulevased vanusereetjad. Päevitamise kahjulikkusest on juba nii palju räägitud, et ma ei hakka siin kokkuvõtteid tegema, aga annan soovituse siiski: kaitske oma nahka ja tervist. Päike annab meile D-vitamiini, aga see pole vabandus terve päeva päevitamiseks: kas teadsite, et suvel piisab 15 minutist päevas päikese käes viibimisest, et vajalik annus kätte saada? Jumekas keha on loomulikult kena, näeme välja puhanud ja riided sobivad justkui paremini, aga iga aastaga teeb see pikk päevitamine meie nahale üha enam kahju, eriti just alati paljastatud näole ja kätele. Pigmendilaigud, kortsud ja hüperpigmentatsioon hakkavad mõningatel juhtudel juba 20ndates reetma, kes on suurimad päevitajad olnud.

Näitasin hiljuti Instagramis kahte peamist toodet, millega endale päevituse võlun ja vähemalt ühest neist sai kiirelt paljude teie lemmik: sain nii palju eraldi tänukirju Garnieri isepruunistava õli soovitamise eest ja mul on üli-ülihea meel, et see ka teil hästi on toiminud. Garnier Ambre Solaire Natural Bronzer isepruunistav kuivõli on niisutaja-pruunistaja ühes ja annab juba 1-2 tunniga nahale kauni jume, korduval kasutamisel on tulemus loomulikult intensiivsem. Mulle meeldib selle kasutusmugavus: piserdad nahale ja hõõrud laiali, küll aga tasub piserdada võimalikult naha lähedalt, et ka ümbrus kokku ei saaks. Pakend juhendab vaid piserdama ja ootama, aga soovitan soojalt toote siiski ka ühtlaselt naha sisse hõõruda, käest täiesti piisab ja kinnast pole tarvis. Lisaks lõhnab see mõnusalt kookose järgi, mingist isepruunistajale tüüpilisest aroomist pole vihjetki. Ja tulemus kestab pikalt, ma tundsin alles 5ndal päeval, et hakkab ebaühtlaseks kuluma ning tahaksin nahka koorida ja uue kihi panna.
Näol ma seda spreid ei kasuta, sest eelistan konkreetseid näonahale loodud tooteid ja mu suureks lemmikuks on saanud Löwengrip Luminous Bronze näotilgad. Nende kasutamine on ülilihtne: segad 1-5 piiska oma näokreemiga ja kannad nahale. Mina panen tavaliselt ikka 4-5 tilka ja saan kena tulemuse, ühest jääks kindlasti pigem väheks, aga väga mugav, et iga kasutaja saab täpselt enda vajaduste ja soovide järgi seda doseerida. Tilgad on üpris kallid, aga näib, et neid kestab pikaks ajaks. Neil on küll spetsiifiline isepruunistaja lõhn, kuid pärast pealekandmist mina isiklikult seda enam ei tunne, eriti kuna segasin neid niikuinii näokreemiga. Tulemus pole kohene ja pigem tekib päeva või öö jooksul ja mul pole kordagi juhtunud, et kuskile mõni ebaühtlane laiguke jääks.

Olen isepruunistavaid tooteid kasutanud juba üle 10 aasta, mitte küll regulaarselt, aga tuju korral. Loomulikult on siin asjakohased ka arutelud, et isepruunistaja pole samuti kõige nahasõbralikum toode, milline mõju on neil ainetel organismi imendudes jne. Ja need mured on õigustatud. Aga jään siiski pigem nende kui oma naha sõna otseses mõttes praadimise juurde kui tunnen, et jume on pisut liiga oi-kas-sa-oled-haige. Nende aastate jooksul olen muutunud juba üsna kogenud pudelipäevitajaks, aga tean, et see pole kõigile alati nii lihtne ja ebaühtlased tulemused on kiired tekkima. Seega, kas teid huvitaks ehk veel üks eraldi postitus mu parimate isepruunistavate toodete kasutamise nippidega? Andke teada ja meisterdaksin sellegi meelsasti valmis. Seniks aga, hoidke end! :)

(Visited 32 times, 1 visits today)

1 Comment

  1. Kätlin 28/06/2019 at 11:42

    Olen väga väga heleda nahaga, päike ei hakka peale ning ei taha ka liialt nahka rikkuda.
    Nüud tahaksin esimest korda proovida isepruunistavaid, seega ootaksin VÄGA nippe-trikke!
    😬😄

    Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *