Kui mul mõni ilu- või hügieenitoode otsa lõppeb, ei lenda pakend otse prügisse või sorteerimiskonteinerisse, vaid ühte paberkotti mu garderoobinurgas, ootama järjekordset empties-postitust. Enne kui kotike üle ääre ajama hakkab, on aeg võtta ette kogu kraam, mis talve jooksul minu kasutuses oma otsa leidnud ning öelda otse ja ausalt, kas see töötas (minu jaoks) nii nagu lubatud ning kas tegu on millegagi, millele ma veel raha raatsiksin kulutada.
Esmalt jääb mulje, et veetsin terve talve duši all… Mis justkui polegi vale, sest kes ei tahaks end sel pikal külmal perioodil minutikese kauem sooja vee all lohutada. Tegelikult aga juhtus lihtsalt kasutuses olema korraga palju pesuvahendeid, mis järjest ka otsa said.
Sebastian Reset sügavpuhastav šampoon lubab juustest eemaldada kõik toodete jäägid, tehes seda samas õrnalt, nii et tegu on tootega, mis sobib ka igapäevaseks kasutamiseks. Mina jäin rahule: juuksed olid puhtad ja kohevad, šampoon ei kuivatanud neid liialt ja eriline palsami kasutaja ma pole ning see šampoon palsami järele ka vajadust ei tekitanud. Uuesti siiski ei ostaks: 24 euro eest teeb ta ära sama töö, mis üks mu lemmik 5-eurone L’oreal ning ka koostisosades olev SLS ei meelita mind sellele rohkem kulutama kui mõnele soodsamale variandile.
Balmain Hair Couture volüümišampoon lubab sobida ideaalselt õhukestele juustele ja minule sobis see tõepoolest hästi. Juuksed olid puhtad ja kohevad, kusjuures puhas tunne kestis päevakese kauem kui enamike teiste šampoonidega. Meeldib ka ilus minimalistlik pumbaga pudel, samuti on toode vaba parabeenidest ja sulfaatidest. Ostaksin uuesti küll, aga allahindluse ajal, tavahind on 27 eurot…
Dove Purely Pampering dušigeel kookospiima ja jasmiiniga*. Olen eelnevaltki maininud, et Dove dušitooted on mu suured lemmikud ja see geel polnud erand. Mõnusalt kreemjas, lõhnas imehästi (aga eelistan siiski nende klassikalise Deeply Moisturizing sarja lõhna) ja ei kuivatanud nahka. Meeldis ja ostaksin veel, Dove’i ostan niikuinii sageli.
Dove roosiõliga dušivaht*. Mulle väga meeldib selle toote kontseptsioon, lõhn on meeletult hea (kui sulle meeldivad roosilõhnaga tooted, mulle meeldivad) ja vaht on kreemjas ja pehme ning sobib ka raseerimiseks. Mugav ja multifunktsionaalne… Lisaks kestab seda väga kauaks. Algul olin skeptiline, aga siis see ei saanud ega saanud otsa, vaatamata sellele, et kui mu kaheaastane selle avastas, tahtis ta selega iga kord vannis käies natuke mängida ja vahtu teha. Aga pakendi tõttu tõenäoliselt regulaarselt seda toodet ei kasutaks, tundub, et seda ei saa korralikult taastöödelda.
Magrada dušiõli Luksuslik Pojeng on jällegi üks imehea lõhnaga, niisutav ja mis kõige toredam, kodumaine ja looduslik orgaaniliste õlide segu. Ühtegi halba sõna öelda pole, õli sai edukalt kasutada ka jalgu raseerides, veega kokkupuutel muutub õli kreemjaks vahuks ja nahk jäi mõnusalt pehme ja toidetud. Ka sama sarja koorija on muide väga hea. Uuesti ei ostaks vaid sel põhjusel, et mul kulub dušigeele-, -kreeme, ja -õlisid nii palju, et ma lihtsalt ei kipu nende eest rohkem kui viiekat maksma. Kallimaid variante küsin-saan alati pigem kingituseks.
Chanel Gabrielle dušigeel. Rääkisime siin kallitest dušitoodetest… Jah, võin eos öelda, et ma ei ostaks endale iialgi ise Chaneli dušigeeli, kuid selle sain kingituseks ning et ta on samas sarjas mu lemmiku Chaneli parfüümi Gabrielle’iga, nautisin selle kasutamist väga-väga! Vannituba lõhnas pärast nagu tõeline buduaar, kasutada raatsisin vaid enne välja minemist või vahel kui end veidi erilisemana tahtsin tunda. Ise kindlasti ei ostaks, aga nautisin seda elamust siiski.
Võiks arvata, et pärast pikka talve on oma otsa leidnud rohkem kreeme, kuid kuna kasutan korraga mitmeid erinevaid, on valik väike. See-eest näib, et järgmisse empties-postitusse koguneb nahahooldust omajagu. Aga seekord:
Löwengrip Body Balm toitev kehakreem* meeldis-meeldis-meeldis! Lõhn, pakend, konsistents, tulemus… kõik saavad maksimumpunktid ja Löwengrip tooteid kasutan kindlasti ka edaspidi. Seda kreemigi ostaksin kindlasti ise veel. Kreemil on supermõnus tekstuur, mis mõjub tõesti pigem palsamina, samas ei jäta see nahka kuidagi õliseks ega rasvaseks. Ainus miinus on, et kui kreem hakkab lõpukorrale jõudma, on seda väga raske pudelist kätte saada. Põhjas ja pudeliseinte küljes on toodet veel omajagu, aga pump seda enam kätte ei saa. Seega oleks tuub sellise toote jaoks ehk mõttekam pakend?
Löwengrip niisutav näokreem* on klassikaline niisutav kreem, mida olen nüüdseks kasutanud ära kaks pudelit. Nimetan seda üheks neist fuzz-free toodeteks: teeb oma töö ära, sobib ka meigi alla, kasutan nii hommikul kui õhtul ja sobib. Pikapeale hakkas mulle aga kreemi lõhn õige pisut vastu, tundsin, et see on näo jaoks liiga intensiivne. Seetõttu on tore uudis, et sellest kevadest on kreem lõhnavaba.
L’Occitane Amande Delicious Hands mandli-kätekreem. L’Occitane mandlisari on klassika ja ma ei tüdine sellest iial, nagu ka nende shea toodetest. Niisutav, aga mitte liiga rammus, seega kätekreem, mis sobib hästi kaasas kandmiseks. Ja lõhn, ahh… nende mandlitoodete lõhn on janutekitavalt isuäratav, ma ei väsi seda nuuskimast! Sel konkreetsel tootel üheks miinuseks pakend: ehkki metallist tuub on lahe ja retro, võib see hakata servadest pragunema ja pragudest toodet veidi välja immitseda kui ülejäänud tuubi pigistada. Lihtsalt miski, mida silmas pidada.
Ja lõppu ka veidi meigitooteid. Neid kipub tühjaks saanud toodete kotti harva juurde siginema , aga vahel siiski.
Sephora keritav kulmupliiats. Toon “04 Midgnight Brown” sobis mulle suurepäraselt – ei olnud liiga tume, ega ka liiga punakas. Küll aga sai toode ruttu otsa ja ehkki pliiatsil on lubadus olla veekindel, siis kuigivõrd kauapüsivaks ma seda pliiatsit pigem ei peaks. Lisaks sai see ruttu otsa, nagu keritavad kulmupliiatsid kipuvadki saama, aga kasutusmugavus on seda väärt, nii et tõenäoliselt järgmine kord Sephorasse sattudes ostaksin seda veel – hinnalt on ta lihtsalt palju sõbralikum kui enamik teisi brände.
Lancome Hypnose ripsmetušš* on klassika ja paljude lemmik. Minu jaoks, ehkki volüümiandev ja tubli, ei olnud ta midagi nii erilist, et eelistaksin maksta 34 eurot selle eest ja mitte 7-10 Maybelline Lash Sensational eest (tavahind on viimasel küll 15, aga ma pole iial seda täishinnaga ostma pidanud, justkui alati on kuskil soodukas). And that’s all I have to say about that.
Smashbox Super Fan ripsmetušš* pikendab, annab volüümi ja on kohati tüütu eemaldada ning jällegi: kui millegi pealt dekoratiivkosmeetikas kokku hoida, on see minu meelest ripsmetušš. Selle hind pole küll nii ulmeline kui Lancome’il (umbes 23 eurot), aga siiski… Millegi eest, mida kasutad vaid 3 kuud ja millega võrdväärse töö teeb ära Maybelline? Jah, hea tušš, püsis ja ei pudisenud, aga ise nii kallist ei ostaks, vaatamata sellele, et mulle väga-väga meeldib Smashbox.
Urban Decay All Nighter meigikinnitussprei* on ausõna kohustuslik kõigi meigikottides. Paneb mu meigi nii palju kauem püsima ja lihtsalt… super-super-super! Ja hind (32 eur) on väärt seda, et ma ei peaks käima pidevalt nina üle tupsutamas ning et punnid juba mõne tunni möödudes uuesti kumama ei hakkaks. Soovitan soojalt ja ostan ka ise uue!
Smashbox kontuurimispalett*. Mainisin, et Smashbox on üks mu lemmikuid ja see konkreetne toode on mu lemmik neilt üleüldse (lisaks Cali Contour paletile, mille kasutasin samuti lõpuni, aga pakend lendas juba kogemata prügisse). Tegu on paletiga, kus on külma alatooniga kontuurimispuuder, soojem päikesepuuder ja hele puuder highlightimiseks. Kasutasin neid täpselt sel eesmärgil. Hea pigmendiga, peenikese tekstuuriga, mulle tõpselt õigete toonidega. Lemmik-lemmik ja mul ongi juba järgmine ka kasutuses, ideaalne minimalistliku meigikoti fännidele, kes tahavad vaid kvaliteetseid ja funktsionaalseid basic-tooteid.
Ja ongi lõpuks kõik ning saan sellest “prügist” vabaneda (ja uut koguma hakata… )! Mida head teie vahepeal lõpuni olete kasutanud?
*TOODE ON SAADUD KINGITUSEKS