Võiks ju arvata, et kui oled just näinud vaeva ilusa meigiga, on vee näkku pritsimine viimane asi, mida sa teha tahad. Tegelikult see nii ongi, aga kui see vesi pole lihtsalt vesi, vaid “võluvesi” ehk meigisprei, on see juba miski, mida võiks näole piserdada. Mina elasin ja meikisin pikalt usus, et meigispreid on turundustrikk (sama lugu lauvärvi aluskreemiga, aga sellest kirjutasin juba lähemalt siin). Ja nüüd olen omadega sealmaal, et meigisprei maha unustamine on kurb juhtum ja selle kasutamine samm, mis lõpetab iga mu meigirutiini.
Kirjutan lähemalt kahest meigispreist, mida ise kasutan ja juhtumisi on need ka meigimaailmas kaks tuntuimat. M.A.C Prep & Prime Fix+ on oma funktsionaalsuses mitmekülgsem: see on mõeldud kasutamiseks nii meigi all, et nahka värskendada ja niisutada kui meigi peal, et seda fikseerida ja kinnitada. Lisaks on Fix+ spreile leitud veel mitmeid-mitmeid otstarbeid: lauvärvi vedelamaks ja pigmenteeritumaks tegemine, meigisvammi niisutamine (kui Beautyblender on peos, aga kraanikaussi pole läheduses), kuivama hakanud kreemja toote ergutamine jne.
Minu peamine lemmik on see aga sel lihtsal põhjusel, et kui olen meigi lõpetanud ja jumestuskreem on nahal veidi liiga ilmselge või matim kui mulle meeldiks, siis Fix+ justkui “sulatab” meigi loomulikuks ja annab nahale imeilusa kuma. Eriti hea trikk näiteks enne pildistamist. Ja kes on highlighter-fännid, siis ka sellele annab sprei täiesti uue hingamise. Mis puutub aga meigi püsivamaks muutmisse, siis minu meelest neid omadusi ta endas nii väga ei kanna ning M.A.C ka ei reklaami seda kui setting spray’d ehk meigikinnitusspreid, pigem kui lõppviimistlust.
Kes soovib aga konkreetselt meiki kinnitada, siis, nagu mainisin, selleks on meigikinnitusspreid (otsige lihtsalt pudelilt sõna setting spray). Urban Decay on oma All Nighter Makeup Setting Spray‘ga selles valdkonnas võidutsenud juba aastaid. Juba ammu enne kui Urban Decay Eestisse jõudis, olin sellest imespreist kuulnud. Minul on selle klassikalise sprei Pollution Protection* versioon, mis lubab nahka ka keskkonnamõjude, temperatuurimuutuste ja vabade radikaalide eest kaitsta. Ja see tõepoolest töötab. Ma ei oska kommenteerida keskkonna ja radikaalide külge, aga mis puutub meigile püsivuse andmisse, siis see tõepoolest töötab ja hoiab kõik vajaliku oma kohal pikkadeks tundideks.
Oma olemuselt on need kaks spreid täiesti erinevad. M.A.C on piserdades märjem ja kuivab kauem, Urban Decay piisad on tihedamad ja peenemad ning see kuivab kiirelt. Käele proovides on tunda, et kui M.A.C on pigem niisutav ja veelaadne, siis Urban Decay sprei on kleepuv (mida ta peabki olema kui ta meiki kinnitada plaanib). Kasutan M.A.C-i igapäevaselt või pildistamise eel, Urban Decay on heavy-duty sprei, mis ideaalne kui soovid, et meik püsiks terve päeva (või nagu nimi viitab: terve öö).
Mõistan, et spreid, mida ise hetkel kasutan on pigem kallimad ja kui ma poleks ühe vastu aastaid huvi tundnud ja teist kingiks saanud, ei tea, kas oleksin ka ise need summad kulutanud. Seega tegin pisut uurimistööd soodsamate vallas ja kellel huvi meigisprei proovimise vastu suur, kuid eelistaks alustada soodsamate katsetamisest, et näha kas tegu on üldse tootega, mida ta igapäevaselt kasutada soovib, siis siin on mõned taskukohasemad, kuid samuti väga kiidetud valikud:
Kas teie kasutate meigispreisid? Kui, siis millised on teie lemmikud ja kas olete leidnud neile veel teisigi funktsioone oma ilurutiinis?
(Visited 1,328 times, 1 visits today)