Letting Christmas in!

Mõne aja eest oli mul võimalus külastada H&M Home-i ning sealse valiku abil oma elutuppa pisut jõulumeeleolu tuua. Oleme selles mõnusas jõulupesas õhtuid veetnud juba mitu õhtut, kuid lükkasin valgema päeva ootuses pildistamist lõputult edasi. Nüüd otsustasin, et kui ma jäängi siin Eesti talves “seda valgemat päeva” ootama, saaksin oma jõulumeeleolus kodu teiega jagada alles märtsis. :D Põhitoonideks on meil jäkuvalt valge, must ja hall ning jõulude puhul tõime sekka ka killukese hõbedat. Piltidel nähaolevad padjad (v.a musta-valgekirju IKEA oma), pleed, ajakirjakorv, küünlad ja kruusid on kõik H&M Home-ist. Tulukesed seinariiuli all on Halensist. Ka loomasõbralikud (ehk siis mitte purunevad :D) kuuseehted on H&M-ist, kunstkuusk ise paari aasta tagune ost JYSK-ist. Kass on Kuusalust ja koer Viljandimaalt, aga kardan, et nad on ainueksemplarid… :)

Mul on ka teile väike üllatus, nimelt loosin ühele õnnelikule H&M Home 40€ kinkekaardi. Loosis osalemiseks kommenteerige, kas ja kuidas te jõuludel oma kodu kaunistate. Ärge unustage lisada kommentaarile ka oma meiliaadressi ning võitja valin väja ja kuulutan välja siin postituses neljapäeval, 17. detsembril! :)

Kinkekaardi võitis Mona Masing.
Armas Mona, H&M võtab Sinuga meiliteel peatselt ühendust! :)
(Visited 23 times, 1 visits today)

115 Comments

 1. Marite Tii 13/12/2015 at 23:15

  Kodu kaunistamise juures on muidugi kõige tähtsam kuusk! Kuid selle toome alles päev-kaks enne jõululaupäeva. Magamistoas on mul tulukesed aastaringselt, teistes tubades on aknalaual küünalde kolmnurk ja selliseid väiksemaid kaunistusi leidub igal pool. Välisuksele tuleb pärg ka. :)

  marite.tii@hotmail.com

  Reply
 2. Piia Õ. 13/12/2015 at 23:15

  Mulle nii meeldib see ajakirjakorv! Ja oma praeguses kodus tunnen tohutult puudust jõulutulukestest.. Kui Tallinnasse lähen, siis naudin oma tuledes tuba täielikult, aga siin Hollandis olen jõulutunnet lõhnadega tuppa toonud, näiteks mandariinid või isetehtud glögi :D

  pounpuu@gmail.com

  Reply
 3. Kiku 13/12/2015 at 23:15

  Tegelesime elukaaslasega täna just kaunistamisega. Tõime kuuse, ehtisime ära ning tuled külge. Tuled läksid ka veel voodi peatsisse ja kööki ruloo külge. Palju küünlaid ja diivani patjadele jõuluteemalisef katted. Juba ongi rohkem jõulutunnet ka :)

  Reply
 4. Liina 13/12/2015 at 23:15

  Väga ajakohane küsimus, sest tõime täna kuuse tuppa! Kuna jõulud veedame vanemate juures, siis algselt ei olnudki plaani kuuske tuua, aga ilma kuuseta ei ole ikka seda õiget jõulutunnet. Nüüd lõhnabki tuba glögi ja kuuse järele. Aknal on led-tuledest ja helmestest pärg ja aknalaual Ikea latern, mis jõuluõhtul kolib trepile. Laes söögilaua kohal on jõulukroon, kus koht ka küünlale. Diivanil on uus "jõulupadi". Üldiselt on kõik elutoa kaunistused valge-helehall-hõbe toonides. Ma armastan jõule!

  Reply
 5. Anonymous 13/12/2015 at 23:15

  tükk aega oli suur hirm, et ei jõuagi sel aastal kaunistada, aga tundub, et ehk siiski! Mul on the whole nine yards – väikesed puukesed, kuusk, diivanipadjad, voodipesu, jõulutähed, piparkoogimaja, küünlad, tulukesed, isegi köögirätikud on jõuluteemalised… täna JUST mõtlesin täpselt välja, mida ma H&M Home'ist oma jõuluõhtusöögi table settingusse vajan ja siin sa nüüd oled – tahad mulle selle jaoks tasuta raha anda :')

  Reply
 6. Marleen 13/12/2015 at 23:30

  Minu jaoks seostuvad jõulud alati just punase värviga, mistõttu erinevalt aastast miksin ma seda tooni kas valge, hõbeda või kullaga. Et ikka vaheldust oleks.
  Jõuludeks valmistumine ja kodu kaunistamine tähendab minu jaoks igal aastal eri suuruses jõulutähtede koju toomist, kuuse ehtimist ja palju-palju sooja valgust nii elektriliste tulukeste kui küünalde näol. Ja piparkoogid ning mandariinihõng on lihtsalt must have! :)

  Reply
 7. Liisi 13/12/2015 at 23:51

  Ma kibelsin kaunistama juba novembri keskel aga suutsin ikka esimese advendini ära oodata :D Igast toas igasugu jõuluteemalsi vidinaid, mis ka kõik philiselt valget v halli-hõbedast värvi..ohtralt küünlaid,tulukesi ja kuusk kaunistatud see aasta valgete ja hõbedaste ehtega.

  liisisildoja@gmailcom

  Reply
 8. Eleri 14/12/2015 at 08:56

  Meil on ainult kolmnurk aknal ja üsna minimalistlikult kaunistatud kunstkuusk – ainult tuled ja veidi kuldsetes toonides ehteid. Küünlaid põleb ka igal õhtul mitu tükki. Rohkem pole vajagi, et hubane olla oleks ja mõnus jõulutunne tekiks :)

  elerinapping@gmail.com

  Reply
 9. Kristiina Ilsis Laur 14/12/2015 at 08:56

  Sul on kadestamisväärne kodu, "less is more" töötab suurepäraselt ja seda ka jôuluajal.
  Meie tôime ka eile kuuse tuppa ( seekord leidis minu jahimehest abikaasa jahil olles metsast imeilusa kuuse, eelmisel aastal ta isegi Ei märganud, et me olime lastega kuuse toonud ja ehtinud :) -see on nüüd ringlev nali juba). Ühesônaga , kuna laste jaoks on ehtimine maailma kôige pônevam tegevus ( sädelevad asjakesed peidus karpides ja paberites, peaaegu nagu üllatusmuna avamine), siis said nemad kuuse ehtida. Seekord valisime pronksikarva toonid, hõbedased lumehelbed ja läbipaistvad kuulikesed , kus kujukesed sees ( kôik Shishi tooted, mida tasub alati kevadel ette osta, sest siis on need 70% soodustusega). Lisaks on meil pandud sooja valgusega valguskett rõdule, et jõulurõõmu ka möödasõitjatele pakkuda :) Minu kodust Ei puudu mitte kunagi jõulutäht ( punasele Olen hakanud eelistama valget) ja piparkoogilõhn – nii see jõul saabub! Häid jõule kõigile!

  kristiina178@hotmail.com

  Reply
 10. kukulind 14/12/2015 at 08:56

  mul on kodu seni veel jõuluks kaunistamata – tundub narr keset remonti järsku kuusk püsti ajada ja seda ehtima hakata. kavatsen aga lähipäevil end käsile võtta, värvipurgid ja liivapaberi ära peita ja natukenegi oma pesa jõulustada. pean ka tunnistama, et mul ei ole eriti palju jõulukaunistusi kuskilt võtta, sest olen seni alati elanud kuskil või kellegagi, kel on need juba olemas ja nii ei olegi mul neid kogunenud. teisest küljest aga annab see mulle võimaluse alustada nullist! ja muidugimõista on h&m home täis just sedasorti kraami, mis sobib minu arusaamaga jõuludeks kaunistamisega. enim jäid silma kõiksugu tekstiilid (sest magamistuba ja köök on ainsad e-v valmis ruumid minu kodus) ja selle litritega table runneri nimel olen nõus juba täna hakkama lauda lihvima!

  Reply
 11. Nála 14/12/2015 at 08:56

  Mina kaunistan alati oma kodu jõuludel, sest olen hiiiiglama suur jõulufänn. It's definitely the most wonderful time of the year :) Sel aastal olen põhitoonidena kasutanud punast, valget ja hõbedast. Kuigi palju asju on olemas, on siiski mõningad asjad, mida juba tükk aega olen H&M Home's piilumas käinud ja mida sealt ka koju kaasa tahaks krabada :)

  mariinv@icloud.com

  Reply
 12. moonika kuusk 14/12/2015 at 08:56

  Meil pole veel üldse kaunistusi, mis on muidugi paradoksaalne, kuna ma hirmsasti armastan jõule ning olen aegade algusest mõelnud, et kui oma esimesse päris oma kodusse kolin, siis jõuluks ehin kodu lõpuks ikka korralikult ja oma maitse järgi… Siin me nüüd siis oleme, jõuludeni veel loetud päevad ja edusamme null :) Eks põhienergia on muu sisutuse ja tingel-tangeli peale kulunud. Aga eile just mõtlesin, et sel nädalavahetusel võtan end kokku ja toome maalt kuuse, ja siis on veel vaja ehted meisterdada ja küpsetada ja pakkida ja… ühesõnaga: õhin tuli peale!!! H&M on ka plaani võetud ;)
  Ilusat pühadeaega!

  kuuskmoonika@gmail.com

  Reply
 13. Mai-Liis Paenurm 14/12/2015 at 08:56

  Meil on tavaliselt nii, et minu tuba on selline tagasihoidlik – paari kulla/karraga. Samas, kui minu toast välja minna, on meil tõeline winter wonderland kodus juba novembrist saati. Kuna meil enamik ehteid ja asju väga kirjud ja punastes toonides, siis olen siiani ainult valikuliselt neid ehteid enda tuppa lasknud. Budget listis on samale tasemele jõuda veidi teistes toonides, sest tulukesed ja hõbedased kaunistused loovad minu jaoks korraliku jõulutunde.

  mailiis.paenurm@gmail.com

  Reply
 14. Kaidi K 14/12/2015 at 08:56

  Sel aastal sukeldusin sügavale pinteresti maailma. Tegin ühe väikese löngakuuse ja vennale andsin väikeseks tööks kasepuust küünlatopsikuid treida -need näevad ülivahvad välja. Eile kaunistasime päris kuuse ka ära ;)

  kaidikontaveit@gmail.com

  Reply
 15. Anonymous 14/12/2015 at 08:56

  Meie kodu on ka juba jõuluehteis. Sellel aastal on värvideks hõbedane, kuldne ja lilla. Sellised samasugused valged jõulupallid valgustusega on meil ka, need on eriti ilusad! Kuusk on ehitud ja iga päev põleb ära palju küünlaid. :)

  katrin.saarts@gmail.com

  Reply
 16. Kaire 14/12/2015 at 08:56

  Meil ikka traditsioonilised kaunistused, särav kuusk elutoas, kuuseokste kimp köögilaual ja põlevad küünlad. Kuna peres ka kaks väikest last siis kõige olulisemad on sussid akna peal :)

  Reply
 17. Kätlin 14/12/2015 at 08:56

  Palju tulukesi ja kuuseehted samuti must-valged :) Üldisemas pildis lisan ka kuldseid kaunistusi ja mõned jõulupadjad :)

  katlin.plakso@gmail.com

  Reply
 18. mallu 14/12/2015 at 08:56

  Mina viskasin igale poole jõulutulesid ja ostsin endale Selverist hunniku kuuseehteid. Aa, kuuse tõin ka tuppa. Paraku selgus, et Lotte ja Mari kooslus ei ole hea nii kuusele, ega ehetele. Seega on kuusest alles nirune tipp, mis on aknalauale pandud ja jõuluehted ammu ära söödud. Olekski juuurde vaja, aita ometi!

  Reply
 19. Hegi Mark 14/12/2015 at 08:56

  Soetasin sel aastal endale uue kodu ja vähese finantsi tõttu ei saanud kodu uhkelt kaunistada. Otsustasin teha erinevaid DIY nippe, kaunistasin käbisid glitteriga, tegin jõulukompositsiooni puuokstest, läbipaistvast vaasist ja isetehtud kuuseehetest. Sekka ka mõnusad valgustid, hulgaliselt küünlaid ja laualt ei puudu mandariinid. Sellest isegi piisab jõulutunde tekitamiseks :)

  hegimrk@gmail.com

  Reply
 20. Kelly Latt 14/12/2015 at 08:56

  Isegi,kui ise ei viitsiks siin väga kaunistamisele tähelepanu pöörata,on mul siin väike printsess,kes väga ootab seda aega :) Põhiline on kuusk ehete ja tulukestega pluss kõik muud vidinad(küünlad,lumehelbekesed akendel ja PIPARKOOGID!)
  kellyoma@hot.ee

  Reply
 21. Maarja 14/12/2015 at 08:56

  Kirjutasin just pika teksti, mis lihtsalt ühtäkki kadus enne saatmist. Mis jamasti, see uuesti!
  Kuna mul on peale Tlna kodu veel paar "kodu", siis kaunistamist jõulude ajal jagub.
  Oma Tlna kodus on miskipärast jäänud aknale juba mitmendat aastat tulukesed, mida ma siis aeg-ajalt ka suvel vooluvõrku pistan, et mõnusat valgust saada. Ju siis sellepärast jäänud, et meeldivad need väiksed tulukesed, mis toa kuidagi hubaseks teevad ja loomulikult laiskus:P
  Lisasin seinal veel kuuseoksa, sest jõulud ilma jõulu lõhnadeta pole ju need. Kaunistasin Kaubamajast ostetud väikeste valgete linnukestega ja omatehtud lipsukestega.
  Idee sain siit (seal on üldse väga lahedaid asju veel): https://www.facebook.com/AmazingDecor1/photos/pb.211369768914923.-2207520000.1450076650./852055231513037/?type=3&theater
  Oma teistesse kodudesse pole veel jõudnud, aga seal tavaliselt kaunistan käepäraste kaunistustega. Meisterdan ise midagi lisaks ja kasutan vanaemaaegseid jõuluehteid jms.
  Lõpetuseks tahtsin kiita Sinu kuuseehteid ja tulepalle voodi kohal ning armast kiisupallikest):
  Kaunist jõuluaega!

  maarja.roivassepp@artun.ee

  Reply
 22. Johanna 14/12/2015 at 08:56

  Hihii, "Kass on Kuusalust ja koer Viljandimaalt" ajas mind korralikult muigama :)

  Kodu kaunistamine on sel aastal hetkel veel ootel, kuna lõpetame remonti. Kuid selle nädalaga peaks saama värvimisega ühele poole ning saab kodu lõpus ehitustolmust puhtaks. Siis ei olegi enam muud kui kuuse järele ning kaunistused üles riputada :)
  Lemmik kaunistuselemendiks on kindlasti tulekesed – mõnusa sooja valgusega tulukesed on täielik must be.

  hanna13626@gmail.com

  Reply
 23. Merily 14/12/2015 at 08:56

  Jõulud on kodu sisustamiseks parim aeg! Kuna elame poiss-sõbraga esimest aastat omaette, on kodu sisustamisel vabad käed ja saab valida ka jõulukaunistused oma maitse järgi. Alustasimegi esimesel advendil ja siiamaani meisterdan ise aina juurde erinevaid kaunistusi, soojate jõululike lausetega postrid seinale ja küünlad! Matchivate toonidega küünlaid olen ka sobitanud meie elutuppa ja samuti ka lõhnaküünlaid. Loovad väga hubase jõulutunde. H&M home's on kuidagi asjad täpselt minu maitse järgi, võibolla sellepärast juhtungi seal käima pea iga päev… Midagi kaasa aga kahjuks nii tihti ei tule, kuigi alati tuleb seal tohutult ideid, kuidas veel kodu omanäolisemaks muuta :)
  merilyviira@gmail.com

  Reply
 24. Unknown 14/12/2015 at 08:56

  Ma tähistasin jõule viimati aastal 2009. See aasta aga on lood teisiti ning üle kuue aasta on nii suur elevus sees. Kodus on juba nulg, mis saabus entusiastlikult juba novembri lõpus. Peamisteks toonideks on höbedane, valge ning kristallid. Peale mõndade diivanipatjade väljavahetamise ja ehitud puu pole rohkem kaunistusi palju toonud. Eks ka küünlad, aga need põlevad mu kodus konstantselt.
  Parim "kaunistus" on aga piparkookide küpsetamisest tulev imeline lõhn.

  gerda.a@hotmail.com

  Reply
 25. Sandra 14/12/2015 at 08:56

  Mul hoopis küsimus, kust on pärit telekalaua nurgal ilutsevad kaks valget kuuske? :)

  Reply
 26. Kätu 14/12/2015 at 08:56

  Kuna meil on suur maja, siis kaunistame ainult elutuba :D Sealt leiab igasuguseid ehteid alates minu armsast lapsepõlvest ja isegi retroehteid võib leida. Lisa oleks igati teretulnud, eriti kuna varsti-varsti on mul päris oma elamine :)

  Reply
 27. margit 14/12/2015 at 08:56

  Väga hubane kodu teil :)
  Mina toon kindlasti kuuse, suurt muud ei olegi vajagi. Mõned õdusad tuled ja palju küünlaid. Less is more.
  margit.metsallik@gmail.com

  Reply
 28. Liane 14/12/2015 at 08:56

  Mina alustan kodukaunistamise mõtetega juba oktoobri lõpus´, sest enne peab olema vision ja siis on selle järgi hea tegutseda. Sel aastal kasutan tradistisoonilise jõuluvärve – punast ja kuldset. Kuusk (või kaks) on meil alati olemas, toome selle oma metsast, lisaks meeldib mulle põletada küünlaid ja neid on siis ka igas variandis ja vormis kõikjal mööda maja. Üldiselt saab maja kaunistatud nii seest kui väljast. Veel meeldib mulle, kui jõuludeeelsel ajal on kodus ajakohased lilled – hüatsindid, ratsuritähed, jõulutähed jne. Nii et kokkuvõtvalt võibki öelda, et meie kodus on palju lilli, küünlaid ja kuusk.

  Reply
 29. Liis R. 14/12/2015 at 08:56

  Kuna me oleme pühade ajal alati vanemate juures siis ei ole me kunagi kuuske tuppa toonud. Happy lightsid jäid oma kohale pärast eelmisi jõule ja on nüüd aastaringsed. Sellel aastal riputasin kardinapuude külge eri kõrgustele enda lumivalged hemtexi jõuluehted, pimedatel õhtutel on need eriti armsad :) rebaneliis @ gmail.com

  Reply
 30. Eva 14/12/2015 at 08:56

  Minu kodus peab esikohal olema kindlasti päris kuusk oma imelise lõhnaga. Kõik ehkted ja dekoratsioonid, ka sätendavate tähtedega padjakatted ostsin Bauhausist. Ka minu kodus on domineerivateks toonideks must ja valge :)
  evajam@gmail.com

  Reply
 31. Janzukas 14/12/2015 at 08:56

  Mina kaunistan kodu tavaliselt tulede ja küünaldega. Need loovad mõnusat hubasust :) Kuuske sel aastal ei too, aga järgmisel juba kindlasti.

  janzukas@gmail.com

  Reply
 32. Hanna-Liis 14/12/2015 at 08:56

  Põhiline asi oli ikka kuusk mida sai korralikult ehitud ning ümber trepi keerasime jõulutuled koos rohelise paelaga mis tuli välja väga ilus. Lisaks veel tumepunased lõhnaküünlad ning nipetnäpet veel :)
  hannaliisv@hotmail.com

  Reply
 33. Unknown 14/12/2015 at 08:56

  See aasta tegin ise kaunistusi. Akna ette nöörist pallid ning aknalauale nöörist kuusepuu, mille ejtisin pärlitega. Kõige suuremaks kaunistuseks saab aga kindlasti jõulupuu, mis varsti tuppa tuleks tuua :)

  Triinupoom@gmail.com

  Reply
 34. Laura Kask 14/12/2015 at 08:56

  See on esimene aasta, kui elukaaslasega päris oma (üüri)kodus jõule nautida saame. Seetõttu on kõik kuidagi eriti eriline! Elutoas põlevad jõulutuled, põleb palju küünlaid ja mõni jõululinik on ka laual. Õigepea toome kuuse tuppa ja siis võivad jõulud tulla! Kodu vajab aga veel päris palju sisustamist, et see päris meie nägu teha. :)
  Kaunist jõuluaega!

  laura.kask92@gmail.com

  Reply
 35. sannuly 14/12/2015 at 08:56

  Kõige parem kaunistus on mandariinid, kuuse toome tuppa mõni päev enne 24. detsembrit. Samas on küünlad väga mõnusad- mida rohkem, seda uhkem!

  Sandrasonets@gmail.com

  Reply
 36. Tsein 14/12/2015 at 08:56

  Eks meiegi maja saab jõuluhõngu vaikselt – vaikselt :) Kuuse toome tuppa 22.detsembril. Praeguseks olen aknalaudadele pannud metallpallikestega valgusteid, nüüd mingil õhtul panen I ja II korruse trepikäsipuude ümber jõulutuled. Köögi laetala külge said Home4You'st ostetud lumehelbed ja põhjapõdrad rippu. Maja esiküljele katuse ääre alla tuleb ka rippuvad jõulutuled panna. Kõige enam on igal pool erinevaid jõulutemaatikaga küünlaid. Suur soov oleks leida muidugi kihvte jõuluteemalisi patju elutoa diivanile. Aga ega ma igasuguste värvidega ei taha :D Peaksid kokku sobima meie musta – oranži – valge elutoaga ikka.

  Tsein1@hot.ee

  Reply
 37. Tuuliki P 14/12/2015 at 09:17

  Vahest toome kuuse tuppa ja ehime ära. Siis veel advendiküünlad, erinevad tulukesed ja jõulu teemalised küünlahoidjad.
  tulks@hot.ee

  Reply
 38. LAURA 14/12/2015 at 09:17

  Kuna ma olen täielik jõulude fänn, siis kodu kaunistamisega alustan juba varakult. Hetkel ehivad korterit väike kaunistatud potikuusk, erinevad peamiselt punastes toonides diivanipadjad, valgustatud täheke aknal ja mööda riiuleid jooksvad tulukesed. Loomulikult põlevad 24/7 (no okei, mitte päris…) ka küünlad :)

  Reply
 39. Aire 14/12/2015 at 09:17

  Esmalt kaunistama hakates ostsin kuuse. Seekord kunstkuuse, kuna väike pätipoiss beebi roomab ringi ja siis ei tahaks, et kuuseokkad kuskile satuks :) Kuna toad on suured, on vaja sooje värve, et tekitada hubasust. Kuuse kaunistuste värvideks on punane ja kuldne. Advendiküünlad lisavad hubasust, samuti olen meeletu küünlafänn. Kavatsen osta ka jõulukardinad. Köögis jõulurätikud, soola ja pipratoos samuti jõulude teemaline jne. Mulle meeldib kaunistada jõuludeks tube. Kuigi alles kõik on poolik. Vaikselt otsin vajalikke elemente tubadesse.

  Reply
 40. hannaanette 14/12/2015 at 09:17

  Minu jaoks seostuvad jõulud alati traditsiooniga – 24. detsembri hommikul toome kuuse tuppa ja õhtul käime pere ja sugulastega kirikus ning peale seda naudime õhtusööki ja seltskonda.

  Mis aga puutub kaunistamisesse, siis sellest võiksingi jääda rääkima :). Minu jaoks on jõulud rahu aeg, sellepärast ei kaunista tuba väga erksate ega vilkuvate tuledega ning hoian tasast joont – valged tuled, kuldsed ehted kuusel, igas toas küünlad ning mõned pom-pom'id. Isegi punase jõulutähe asemel ostsin valge hüatsindi.

  Hetkel tunnen puudust mõnest jõuluteemalisest diivanipadjast (silm on peal H&M'il ;)) ning plaan on mõned söödavad ja mittesöödavad kaunistused teha (piparkoogid ja apelsinid, millesse on torgatud nelgid).

  anette.nappa@gmail.com

  Ilusat jõuluaega :)!

  Reply
 41. Anonymous 14/12/2015 at 09:42

  Sellel aastal ei olegi plaanis oma väikest korterit kaunistada. Küll aga olen suur küünlapõletaja ja need kui veel panna põlema mõni piparkoogi lõhnaline küünal on jõulutunne juba olemas :)

  madlisepp@hotmail.com

  Reply
 42. Grethe Nikkari 14/12/2015 at 09:42

  Kui laual on erinevad küünlad ja pisikeses korteris levib magus piparkoogilõhn, on minu jaoks juba jõulutunne loodud. Peale nende on üks ja ainuke asi, millega kodu jõuluajal kaunistada – üks korralik kuusk. Käisime eile just kuusel järgi ning lõime koju jôulumeeleolu valgete ehete ning lumehelbe kujuliste tuledega.
  Kaunist jôuluaega! :)

  Grethe.nikkari@gmail.com

  Reply
 43. Arra 14/12/2015 at 10:32

  Väga suurt kaunistamist ette ei võta. Põhiline silmailu on "kuusk". Jutumärgid selle pärast, et meie kuusk ei ole päriskuusk ega ka mitte kunstkuusk, vaid hoopis üks toataim. Vist mingi piimalill…täpsem nimi hetkel ei meenu. Igatahes on tal sellised vahvad harulised "oksad" ning sirgunud on ta juba üsna suureks (pikemaks kui mina :D). Oma kuuse-taimele paneme tuled ja ehted külge. See aasta on ta hõbe-valge ning lindude ja käbidega. Tavaliselt on olnud puna-kuldne. Lisaks on laual jõulutikandiga linik, jõulutuled on ka kardinapuudel ja küünlaid leiab ka rohkematelt pindadelt kui tavaliselt. See on ka kõik. Aga täiesti piisav, et jõulumeeleolu majja tuua.

  aradandedragon@gmail.com

  Reply
 44. madu 14/12/2015 at 10:32

  Kuna kolisime suve algul päris oma koju (meie esimene oma), siis kindlastiii polnud küsimustki, et kas ma kaunistan, vaid KUIDAS ma kaunistan. Kuna kodu põhitoon on valge ja vask, siis väga hulluks minna ei tahtnud. Tõin juurde veel ühe põhitooni, milleks sai punane. Kuusk on meil natukene viltu ning sirgeks ei suutnudki seda kohendada. Aga see vist lisabki omapära? :)
  Lisaks lõikasin kardina peale rippuma vildist kuused; metsast tõin maha kukkunud oksa kaasa, mille panin silindri kujulisse vaasi veinikorkide abiga seisma ning juurde mõned punased jõulukuulid. Ja viimase lihvi annavad muidugi küünlad! Puudu on ainult lumi, mis võiks jõuludeks ikka maha sadada.

  stinarem@gmail.com

  Reply
 45. Eneli Rahula 14/12/2015 at 10:32

  Ümber maja on pandud tulekesed ning ülejäänud ehteiks on kõiksugu metsalinnukesed – tihased, leevikesed ja teised sulelised :)
  Tuppa toome 24-ndal kuuse ja ehime selle jõuluhommikul, lisaks on toas küünlad ja väiksemat sorti kaunistused.
  EneliRahula@gmail.com

  Reply
 46. Kerli 14/12/2015 at 11:19

  Ega kuidagi eriliselt ei kaunistagi, toas on suur kuusk ja trepi küljes jõulutuled ja samuti õues, kui pimedaks läheb, hakkavad maja küljes tuled põlema.

  kerli.kruusik.001@gmail.com

  Reply
 47. E4 14/12/2015 at 11:19

  Kuna need on esimesed jõulud meie ühises päris enda kodus, üritame jõuludega seoses ka traditsioone tekitada. Esimesel advendil tegin kuuse ja männiokstest väikse kompositsiooni, mille vahetab ilmselt neljandal advendil välja väiksemõõduline kuusk. Lisaks okstele kaunistavad ka väiksed tulekest kodu juba kuu algusest. Muidugi küünlad.

  enelyoispuu@gmail.com

  Reply
 48. Karin 14/12/2015 at 12:55

  Mina tõin üle aastate kuuse tuppa, eks ikka sellepärast, et väike 2 aastane põnn sellest rõõmu tunneks. Tunneb ka :) Muus osas on nipet-näpet jõulutuled ja küünlad, aga sellest täitsa piisab.
  Sinu jõuluehteis kodu on ütlemata kaunis ja stiilipuhas.
  karini88@yahoo.com

  Reply
 49. Mona Masing 14/12/2015 at 12:55

  Eile käisime just ostsime kuuse tuppa, õue tulekesed ja uksele ilusa pärja, lisaks kuuse otsa suure-suure sädeleva tähekese. Arvestades, et õues pole jõulutunnet, siis tuleb see tekitada toas. Kavatseme kuuse väga uhkelt ära ehtida ja küünlad panna igale poole :)

  mona.masinq@gmai.com

  Reply
 50. sibs 14/12/2015 at 12:55

  Minu esimesed jõulud OMA kodus. Suurepärane tunne seda esimest korda jõulude ajal kaunistada. Väike kunstkuusk tulukeste ja lehvidega, eelmiste aastate jõulukaardid pisikeste pesulõksudega seinal, lumega kaetud käbid igas toas, ise meisterdatud küünlatopsid ja rohkesti küünlaid. Sellised on minu jõulud :)

  elinapihlapuu@gmail.com

  Reply
 51. annica 14/12/2015 at 12:55

  Mulle meeldib lisada palju erinevaid jõulutulekesi ja küünlaid. Kui ka hästi on läinud, siis ka kuuse oleme tuppa toonud, kuid tihtipeale jääme ikka potitaimede juurde, mis täidavad kuuse kohustusi.

  Reply
 52. KK 14/12/2015 at 12:55

  Kuna meie elutuba kaunistab üks korralikult priske kuusk, mis on ohtrate tulukestega kaetud, siis ülejäänud kaunistused on pigem tagasihoidlikud. Muidugi ohtralt küünlaid ning mu lemmik asjaks on ilmselt DIY köögitahvel kus peal loeme päevi jôuludeni :). Üks asi mida juba pikalt noolinud olen h&m home'ist on need imeilusad padjakatted! Vot see on kaunistus mis veel puudu on :)

  Reply
 53. katrina 14/12/2015 at 12:55

  Palju jõulutulukesi maja ümber, jõuluõhtul ka tõrvikud ja küünlad. Toas on meil alati metsast toodud kuusk, mis loob juba iseenesest mõnusa atmosfääri. Lisaks meisterdame alati midagi uut jõululaule kaunistuseks :)

  katrina.joks@gmail.com

  Reply
 54. dooleys 14/12/2015 at 12:55

  Kuna mul on 2 väikest tütrekest, siis nende meeleheaks kaunistame kodu päris palju :) Õues maja räästa all põlevad tuled, akendel tulekesed, toas ripuvad väikesed päkapikud ja laste jõulusokid. Meil on kummutil ka pisike kunstkuusk, kuid nüüd viimasel advendil plaanime koos perega metsa minna kuuske tooma ning seda koos ehtida (traditsioonid!).Piparkooke oleme juba kahel korral küpsetanud ja õige jõulutunne poebki hinge, kui koos perega saab köögis piparkooke küpsetada.

  dooleys86@gmail.com

  Reply
 55. Kristina Illak 14/12/2015 at 12:55

  Toome tuppa kuuse ja kaunistame toa tulukestega. Vahetame välja ka diivanipadjad. Jõule tähistame aga vanaema ja vanaisa juures ja see on olnud meie traditsiooniks juba 14 aastat.

  illak830@gmail.com

  Reply
 56. Laura 14/12/2015 at 12:55

  Minu kodus valitseb sel aastal jõuluhõngu asemel remont ja pahtlitolm. Suur lootus oli küll jõuludeks ikka kuusk koju tuua, aga tundub, et peab järgmise aastani ootama :)

  Muidu otsin jõuludel ikka valgust ja veelkord valgust, seega palju erinevaid tulukesi ning küünlaid. Jõulukuusk on siiani olnud valge ja kuldne – sel aastal lisandusid puidust kuuseehted seinastseina.ee poest, mis siis järgmist aastat ootama jäävad.

  valslaura@gmail.com

  Reply
 57. Kerli Kostin 14/12/2015 at 12:55

  Meie soetasime ka endale sel suvel päris oma kodu, mida nüüd oma käe järgi kujundame ja isikupärastame. Esimest korda aastate jooksul tõime metsast kuuse ning ehtisime selle tulukeste ja käbidest kahekesi (noh, ja kiisu aitas ka!) tehtud ehetega. Keerutasime tuled ka ümber trepi, et koju mõnusamat valgust lisada. Küünlad teevad meie pesa hubasemaks aga aasta ringi.

  kerlikostin@gmail.com

  Reply
 58. Mariel Pähkel 14/12/2015 at 13:36

  Traditsiooniks on enamus eelnevatel aastatel olnud kuusk ning akendele kas kolmnurgatulukesed või need rippuvad, mida saab kuusele panna. Muud värvid asenduvad tavaliselt heledamatega(valge ja beez) ning leidub ka halli ja musta ning natukene punast. Suur vatitekk lendab voodile kindlasti ning huvitav oleks ka patju lisada. Küünlad ja huvitavad pildid saavad seintele :)

  Reply
 59. Elly 14/12/2015 at 14:21

  Heh mul kipub jõulukodu sinugammas olema: lihtne oma mõjukate elementidega ;).
  Meie kodus on kuusevariatsoone olnud erinevaid. Üks aasta saime maalt lihtsalt kuuseoksi, mõni aasta nagu ka tänavu sai maal jällekord nn. hekki pügatud ja latv tuppa toodud (ladvad üldiselt meil sääl suht viletsad, seega omaette väljakutse kuuse parima osa väljatoomises) ning olen ka ostnud aiandist päris väikese kuuse, et see siis hiljem maal õue istutada – eelmise aasta omaga saigi niimoodu tehtud.
  Küünlaid tahaks hirmsasti aga väikeste laste tõttu peavad nood oma vaikelu elama – nende asemel kasutame hetkel nn. ledküünlaid, mis isegi võbelevad nagu päris :)
  Ja palju on ka erinevaid valgusteid – kõik muidugi kas küünlakarva või ledivärvi sinaka varjundiga. Külapeal meil paljudel ka erinevaid värvilisi – olen ikka ja jälle imestanud ning samas imetlenud nende julgust kasutada värve, tehes seeläbi olemise lõbusamaks. Mina vist ei teeks seda isegi mitte raha eest ja sedaenam mumeelest ikka lahe, kui inimesed julgevad ning omamoodi isegi vaprad:) Aga oi egas see tuledesära ka kergetekillast ole, kuna neid on suhteliselt palju siis energiasäästlikkus on murekoht (on küll ledid aga siiski). Mees võttis kätte ja nn. programmeeris erinevad tuled erinevates kohtades (õues ühel ja teiselpool, toas ülevalall) nn. pimedal ajal vaid põlemaja mitte öösel kui magame – hull teadus.
  Meil on peamiseks kuusekaunistuseks muidugi tuled, siis käbid ja jõulukaardid, mida saadetakse (väike niinenöör otsa ja kuuse külge) – tavaliselt kuskil 6-7, millest kaunistusi kuusele rohkem kui küll. Oi ei – valetan, vaatasin jzt kuuske ja meil iga pereliikme kohta ükspunane lipsuke ka, mille igaüks ise sõlmib oksaotsa – pisikesi muidugi aitame.

  Ja siis need lõhnad – ei nimetaks neid jõululõhnaks, pigem talvelõhnad – mandariin, röstmandel ja kaneel!

  poll.elina@gmail.com

  Reply
 60. Liina 14/12/2015 at 17:59

  Mina panustasin sel aastal ise tehtud jõuluehetele. Meisterdasime koos lapsega piparkoogivormide abil savist igasuguse kujuga ehted kuusele. Ise tegin veel pärlitega kaetud kuulid ka. Igalpool kasutasin valget ja punast värvi. Elutoa lauale tegin klaasist "ämbrisse" kaunistuse punastest kuulidest segamini valgete jõulutuledega. Üldmulje on mõnus ja hubane :)

  liinahaas@gmail.com

  Reply
 61. grets 14/12/2015 at 17:59

  Minu pere pole juba oma 10 aastat jõulude ajal kuuske tuppa toonud. Selle asemel ehitab isa umbes meetrise läbimõõduga männipärja ning see ripub meil laes. Ehime seda sama moodi nagu kuuske. Nii on kodu head männilõhna täis ning kuuse jaoks eraldi ruumi tegema ei pea. Aga muidu olen jõulude ajal suur tulede ja küünalde fänn :)

  greta.pentsa@gmail.com

  Reply
 62. Anonymous 14/12/2015 at 17:59

  Meie toome koju kuuse ja ehime koos perega selle ära. Kodus vahetame pisidetailid ära jõuluteemaliste vastu, näiteks salvrätikud, küünlad aknalaual või kapil.

  gerda.teder@gmail.com

  Reply
 63. Maria 14/12/2015 at 17:59

  Hetkel ainult kuusk – oma kodu on alles paar kuud olnud ja kõik nii poolik :) Aga jõuluajal ja miks mitte ka muul ajal on mulle must have hästi palju fairy lightse ja küünlaid – nii õdusaks teevad kodu!

  mariae.berens@gmail.com

  Reply
 64. krisseliine 14/12/2015 at 17:59

  Kahjuks tiheda tudengineiuna ei ole aega olnud jõulukaunistusi ostma minna ja ühtlasi ka kodus kaunistada! Seega peale küünalde minu kodukeses jõulukaunistusi ei leidu! Kui H&M-ist ostaks küll nii mõndagi koju! :)

  krisseliine(ät)gmail.com

  Reply
 65. Leenu 14/12/2015 at 17:59

  Jõuluajal ronivad kappidest välja päkapikud ja jõuluhiired, kes riiulitel ja aknalaudadel kohad sisse seavad, et kõiki jõuluaskeldusi saaksid jälgida. Soojust annavad neile hulgalised küünlad neil samadel aknalaudadel ja riiulitel ning mahedat meeleolu aitavad luua jõulutulukesed. Varju pakub pisike nöörist ja pärlitest tehtud kuusemets ja päris ehtne kuusk toa nurgas. Kuusel võib igaüks oma peegeldust näha punaste, valgete ja kuldsete ehete peal tantsimas ja tulukeste sillerdust läbipaistvatelt klaasist ehetelt vaadelda. Varbaid saab soojendada ohtrate pleedide all ja aknast välja vaadatest kaunistavad silmapiiri paberist tähekesed. Jõuluootust ja ärevust aitab leevendada piparkookide nosimine, glögi või jõulutee rüüpamine ning muidugi mõnusate jõululaulude kuulamine või jõulufilmide vaatamine.
  hm.hamalainen@hotmail.com

  Reply
 66. Marilyn Mägi 14/12/2015 at 17:59

  Oma pisikest üürikorterit olen sel aastal kaunistanud peamiselt igas värvis, mõõdus ja lõhnaga küünaldega, lisaks ladusime olemasolevatest raamatutest (ja neid kodus jagub!) raamatukuuse, millele valgustamiseks elektrilambikesed peale said laotatud. Nurgas on ka päris kuuseoks koos mõne klaaskuulikesega, aga peaasi on olla ikkagi meeleolult ilus ning jõulutunnet heade tegude, piparkookide ning sooja tekiga tekitada. :)

  marilynmagi098@gmail.com

  Reply
 67. Piret Salumäe 14/12/2015 at 19:13

  Mina riputan tulesid ja küünlaid igale poole juba detsembri alguses (tegelt keda ma lollitan, mul on üks tulede kett aastaringselt üleval ja kõik küsivad kas mul on jõulud), aga kuuse toome alati ikka vahetult enne jõule tuppa. Ja siis ikka päris puu mis terve toa hästi lõhnama paneb. Ja hästi palju Chaid ja piparkooke jms, mis on ka nagu pooleldi kaunistuste eest. :)

  piretsalumae@gmail.com

  Reply
 68. Triin 14/12/2015 at 19:13

  Me kolisime äsja uude, päris enda koju ning kaunistusteks on see aasta vaid küünlad ja kuusepuu. Kuuse toome tuppa tuleval pühapäeval. Tuled oleme internetist tellinud, ent oleks vaja veel kuuseehteid :)

  topaze@hot.ee

  Reply
 69. Jaanika Hain 14/12/2015 at 19:13

  Õige jõulutunde toovad ikkagi koju päris õige kuusk ja palju küünlaid. Lisaks "kaunistame" kodu veel piparkoogi lõhnaga.

  hainjaanika@gmail.com

  Reply
 70. Marii Prii 14/12/2015 at 19:53

  Kaunistan vastavalt tujule ja meeleolule. Loomulikult kui leian midagi meisterdamisväärset siis katsetan järgi ja riputan üles/kaunistan kuuske. Mina arvan, et jõulutundeks pole vaja ülemäära kaunistada, jõultunne tekib iga inimese sees.

  5tmarii.prii@gmail.com

  Reply
 71. Laura 14/12/2015 at 19:53

  Mõned päevad enne jõule toome metsast kuuse ja see saab traditsiooniliselt kuldse-punase-valge kihi endale külge. Mõnusaks tujutekitajaks on ka kuivanud okstest tehtud ja kuulide-tulukestega kaunistatud "fake kuused", mis igal aastal detsembri alguses saab keldrist jälle välja tuua. Minu aknal ripub iga aasta enda kootud jõulusokk.

  laura.oro.3@gmail.com

  Reply
 72. grets 14/12/2015 at 20:54

  This comment has been removed by the author.

  Reply
 73. Helen M 14/12/2015 at 21:21

  Meil on pigem liiga palju jõulukaunistusi olemas kodus, aga liiga vähe tube :D Hetkel on kunstkuusk, kuid ehk saab jõuludeks ikka päris kuuse ka tuppa.

  helenmaazik@gmail.com

  Reply
 74. T i i G r R 14/12/2015 at 21:21

  Ohtralt igasugu küünlaid, kuusk 🌲 kaunistustega loob meeleolu kõige võimsamalt, see lõhn mida terve tuba täis on, metsikult hea! tiigrr@Gmail.com

  Reply
 75. T i i G r R 14/12/2015 at 21:21

  Ohtralt igasugu küünlaid, kuusk 🌲 kaunistustega loob meeleolu kõige võimsamalt, see lõhn mida terve tuba täis on, metsikult hea!

  Reply
 76. ordinary-extraordinary 14/12/2015 at 21:21

  Minu kodu on nagu igal aastal kaunistatud. Sellel aastal pigem siis Ikea ja H&M Home võtmes. Jõulutulesid mul kahjuks kuhugi riputada pole, aga mu jaoks ideaalne lahendus on need hoopis klaasvaasi panna- väga efektne lahendus :) Kuusk on meil ka, aga mitte päris- vaid kunstkuusk. Tundub kuidagi loodussõbralikum ja odavam.

  Reply
 77. Mariann 14/12/2015 at 21:21

  Jõulukardinad, pisike kunstkuusk laual advendikalendri kõrval, piparkoogivagen lauale ja järgmisest nädalast ka päris kuusk tuppa.

  mammu2108@gmail.com

  Reply
 78. Sandra 15/12/2015 at 13:29

  Kuusk on toas ja ehitud, mõned kingitusedki juba selle all ootamas. Akendel on kuuseokste ja tulukestega kaunistused (pistsin need sel aastal enda meelest jube kavalalt kahe klaasi vahele – nii ei jää kardinatele ette ja ei kogu tolmu ka). Rohkelt küünlaid igal tasapinnal :D , nende kõrvalt võib leida ka mandariine ja tühja piparkoogitaldriku :P. Täna käisin oksajahil ja plaanin ühe kobeda jõulupärja uksele meisterdada.

  sandra.aavik@gmail.com

  Reply
 79. Tuuliki Maal 15/12/2015 at 13:29

  Linnakodu on vahest keerulisem kaunistada, kuid vanemate juurest ei puudu kunagi täies ehtes kuusk ning erinevad detailid, soetatud enamjaolt Mustrist või Home4Youst :)

  tuulikimaal@hotmail.com

  Reply
 80. Janeli 15/12/2015 at 13:29

  Kuna hakkan veel kohe-kohe kolima, siis hetkel on ainsateks kaunistusteks advendikalender ja paar küünalt, aga päris jõuluks saab kahtlemata kuusk püsti, punakuldsed ehted külge, tuled aknale ja piparkoogilõhn tuleb ka. :)

  janeliharjus@gmail.com

  Reply
 81. Anonymous 15/12/2015 at 13:29

  Tahaks ka suurt kuuske, aga ruumipuuduse tõttu ei saa see aasta sellist luksust lubada. Sellegipoolest oleme kodu kaunistanud IKEAst toodud ja imeliselt lõhnavate teeküünaldega, väikese "potikuuse" endale kapi peale pannud ja jõulutulukesed riputasime ka seina peale. Kui veel tule ka enda minikaminasse/ahju teeme, siis ongi täitsa jõulud juba :-D
  fantastique@hot.ee

  Reply
 82. llllllll 15/12/2015 at 13:29

  Mina olen vist üks maailma suurimaid jõulufänne. Tavaliselt kaunistan oma kodu lisaks tuledele ka igasugu pudina-padinaga. Sellepärast olen see aasta ka natukene kurb, kuna mu pooleaastane kassipoeg ei lase mitte midagi kusagile panna ning isegi jõulutulede juhtme näris ta läbi. See mind aga ei peata ja on plaan soetada juba varsti uued tuled, mida siis selle hullu eest veidi hoolikamalt peita. ;)

  laura-msn@hotmail.com

  Reply
 83. Merian 15/12/2015 at 13:29

  Sel aastal jõuludel tahtsin, et mu kodu oleks minimalistlikult jõulune, seega valisin oma tube kaunistama JOIK maailma parimad küünlad, mandariinid, ise küpsetatud piparkoogid, loomulikult MUST-HAVE kolmnurk aknale. Samuti kaunistavad mu tube veel ekstravagantne valge kiisu Tupsik, hiiglaslikud padjad ja vanaema, vanaisa. Lõikasin paberist paar lumehelvest välja ning kleepisin kahepoolse teibiga aknale.
  No ja mis kõige tähtsam – kaminas lõõmav tuli ja jõulusussid. Villased sokid, kiiktool ja tassike rohelist teed. Täpselt selline hubane idüll valitseb minu elutoas jõuluajal :)

  Reply
 84. lepikanni 15/12/2015 at 13:29

  oh, meil on palju küünlaid ja tulukesi, lae alla panin väiksed inglid rippuma. laualinad on jõluuteemalised ning vahetasime ühe lambi pirni punase pirni vastu, mis tekitab nii mõnusa romantilise valguse. rohkem kaunistanud ei olegi, aga mõnus hubane on küll. nüüd ainult lund ja kinkekaarti vaja! :)

  Reply
 85. Kertu 15/12/2015 at 13:29

  Tulukesed! Vannitoast magamistoani :)

  Reply
 86. Kadi 15/12/2015 at 16:52

  Kuuse toome sel nädalavahetusel metsast koju, ei jõua ehtimist ära oodata :) Praegu on jõulukaunistusteks küünlad, jõulutulukesed ja kuuseoksad vaasis. Piparkooke olen juba mitmeid kordi küpsetanud, kuid plaanis on ka piparkoogimaja valmistada.

  kadi1002@hotmail.com

  Reply
 87. Elo Kumel 15/12/2015 at 16:52

  Õpilasena veedan küll suurema osa ajast ühiselamus, kuid kodus loon jõulutunnet peamiselt küünalde ja mitme tekiga :)
  elokumel@gmail.com

  Reply
 88. Madlike 15/12/2015 at 16:52

  Minul on kaunistamiseks punast värvi tulukesed, pisike käbidest kuusk ja punased küünlad. Loomulikult ka piparkoogid ja mandariinid, aga need kipuvad ruttu haihtuma :)

  madlike001@gmail.com

  Reply
 89. Liisa 15/12/2015 at 17:53

  Meie jõuluaeg on alati kaheks jagatud. Esmalt möödub jõuluootuse aeg Viimsis, misjärel sõidame pühadeks vanematekoju Hiiumaale. Seal on kõik juba teiste poolt ära kaunistatud. Et aga kesk lumetut talve väike jõulutunne natukenegi enne jõululaupäeva põue poeks, kaunistame ka oma Viimsi kodu väikeste detailidega. Üle raamaturiiuli on laotatud sarnased jõuluvalgustid nagu siin postituses. Sel aastal õnnestus mul vahepeal Hiiumaal käia ja tuua sealt kaasa kuuseoksi. Mähkisime kuusoksad väiksemate jõulutulede sisse ja nüüd on meil aknalaual justkui oma jõulupuu. Kööki toob jõuluhõngu lauakaunistus, mis on tehtud samblast, käbidest, kibuvitsamarjadest ja lumemarjadest. Ja loomulikult küünlad, küünlad, küünlad :) Need käivad ka alati jõuluaja juurde.

  Liisa
  liisaotsak@gmail.com

  Reply
 90. Jaana Junolainen 15/12/2015 at 22:42

  Kuna uues korteris meil ühtegi ehet ei ole, samuti puudub ka kilakola millest ise meisterdada, olin ma juba 2. advendil üpris õnnetu, et kodus mitte midagi jõuluhõngulist pole. Mis seal ikka, jõulud ju tulemata ei jää ja tuli olla kreatiivne. Meile toodi aga musta värvi kunst disainkuusk ja see ei vaja paljut, et äge välja näha. Lõhkusin ära ühed kuldsed säravad kunstlilled, mille korterikaaslane oli kuskilt kaasa vedanud ja sain sellelt kuusele, pärlitest rippuvad marjakesed, kuldsed sädelevad lehed ning pungad ja kuskilt leidsin ka paar lipsu. Täiesti tasuta ja nö rämpsust sai järsku üks väga omanäoline jõulupuu ja mis põhiline, ise olen megarahul! :)

  Reply
 91. tr 15/12/2015 at 22:42

  Ma sel aastal mõtlesin, et ma ei kaunistagi kodu jõuluks, sest aeg lendas nii kiiresti ja ma olen nii vähe kodus ja lund ei ole ja sada muud häda. Siis ühel hetkel otsisin kapist jõulutuled välja, panin aknale ja nii see läks – jõulutähest küünaldeni ja veel sada erinevat tulederida riiulil, vaasis, igal pool. Mõnus hubane!

  Triin
  kandtriin@gmail.com

  Reply
 92. Gerli N. 15/12/2015 at 22:42

  Minu tuba on täidetud kahe pika jõuluketiga, lisaks on veel akna kõrval ronimas üks pisike päkapikk ning voodi küljes sussike. Minimalistlik, aga ilus :)

  gerlinaaris@gmail.com

  Reply
 93. Ingrid 15/12/2015 at 22:42

  Kuna mina olen õhukese rahakotiga õpilane üürikorteris, siis ega mina siia väga midagi dekoratiivset ostnud polegi. Mõned tulukesed oleme jõulude puhul üles pannud.

  ingridtark@gmail.com

  Reply
 94. maasja 16/12/2015 at 08:47

  Selle aasta jõuluajaks otsustasin pakkuda silmale rahulikke ja õrnasid toone. Kuna meie elutoas on peamiseks väviks beež, valisin kuuse kaunistusteks valged-beežid riputised, soojas toonis valguseketi, armsad lipsukesed ja rõõmustavad meeldetuletused ("You are my Sunshine" etc, mis ingli-lõksukestega üles sättisin)
  Tunnen, et selline rahulik ümbrus pakub nii mõnusat meeleolu! Leidsin ka, et on põnev tuua igalt reisil paar uut kuuse-kaunistust. Ilusad mälestused ning tasapisi täienev kuusk on minu jõulu-meeleolu nii paika sättinud!:)

  Reply
 95. Sille 16/12/2015 at 08:47

  Kodu kaunistan ikka,aga üsna minimaalselt, kuna meil on väiksed lapsed ja neile meeldib kõike tirida ja tõmmata :) Akna peal ripuvad tuled, riiulitele on peidetud palju päkapikke ja küünlaid on ka üsna palju. Kuuse toome ka kindlasti tuppa, ilma kuuselõhnata ei saa kohe kuidagi!

  Kaunist jõuluaega kõigile,
  Sille
  sillemad@gmail.com

  Reply
 96. Karolin Sakk 16/12/2015 at 18:49

  Meie tõime just eelmisel nädalavahetusel kuuse tuppa ja see andis enamus jõulumeeleolust, saime koos ehitud ja see aasta meisterdasin ka ise savist kuuseehteid. Jõulutuled on juba pikemat aega rippunud seintel ja trepikäsipuu ümber.

  Karolin S
  91karolin@gmail.com

  Reply
 97. k 16/12/2015 at 21:03

  Meie kodu jaoks toob jõulumeeleolu peaaegu igaõhtune piparkoogitegu, mis toob tuppa hea jõululõhna.

  Kristel
  kristelviira@gmail.com

  Reply
 98. Kristiina 16/12/2015 at 21:03

  Kahjuks ei ela hetkel kodus, vaid ühiselamus. Kodus kaunistasid vanemad kuuse ja riputasid jääpurikate välimusega jõuluküünlad õue terassile. Siin aga ei lubata meil üldiselt kuidagi ühikatuba kaunitada. Siiski leidsime toakaaslasega, et ka tavalise maalriteibiga saab tulukesi üles riputada. Meil ongi aknal ja seinal jõulutuled ning kapi küljes ripuvad jõulusokid :) Kuuske kahjuks polnud võimalik ühiselamu välisuksest sisse smuugeldada. Pilte näeb siit: http://kristiinafoto.blogspot.com.ee/2015/12/let-light-shine-out-of-darkness.html

  Kristiina K.
  kklaan21@gmail.com

  Reply
 99. ver. 17/12/2015 at 09:05

  Mina kaunistan kodu tulukeste ja küünaldega. Ja eriti loovad jõulumeeleolu erinevad lõhnaküünlad. Minu ema aga kaunistab enda kodu meeletus koguses päkapikkude ja muude vidinatega, et lastele rõõmu teha.

  Veronika
  veronikap6lgaste@gmail.com

  Reply
 100. Marella 17/12/2015 at 11:26

  Sel aastal sai kuuse- ja mustikaokstest kaunistusi meisterdatud, mõned uued valgest portselanist dekoratsioonid sain ka ShiShi'st. Oluline osa on ka mahedal valgusel, mõnusatel lõhnadel, pleedidel ja patjadel.

  marellaois@gmail.com

  Reply
 101. * * * 17/12/2015 at 11:26

  Oi. Ma märkasin hoopis raamatukorvi. Ma Loen hetkel ka seda "How to be Parisian.." raamatut. Maruilusad pildid on seal ja prantsuse naised tunduvad iga hetkega ainult ägedamad.

  Minu jõulutunne kodus tekibki hirmus paljude küünaldega ning siis jõulupakke meisterdades ja raamatuid lugedes.
  Talvisel ajal mulle meeldib end "võlumaailma" kolida ehk siis lugeda Harry Potterit (Missiis, et ma seda juba peast tean) Sõrmuste isandat või näiteks "His dark materials" triloogiat ( mille esimese osa põhjal tehtud "kuldne kompass" on üks mu lemmikuid jõulufilme ka)

  kirsinektar@gmail.com

  Reply
 102. Kaija-Liisa Kuulmaa 17/12/2015 at 11:26

  Tegime sel aastal väikse õega ise kuusekaunistusi. Tõime metsast kuusekäbisid, panime need ahjule kuivama ning hiljem lisasime väiksema õe maitse järgi liimipüstoliga lipsukesi, kellukesi ja igasugu sädelevaid paelu. Uksele teeb ema kuuseokstest pärja, isa toodud kuuse külge paneme vaid valgeid kaunistusi.

  Kaija-Liisa
  klkuulmaa@gmail.com

  Reply
 103. Annabel Sagen 17/12/2015 at 12:55

  Mina üritan ka oma kodu kaunistada nii palju kui mul selleks võimalusi – tudengina ja esimest aastat ''oma'' kodus elades on (jõuluteemalisi) kodusisustuselemente veel nii vähe ja seega sellist täielikku jõulutunnet napib. Selle üritan korvata armsate tulukeste ja paljude küünaldega (lemmikud!). Ja siis muidugi lasen supervaljult Spotitifyst üht ja ainust Michael Bublé jõululaule ja kogu selle krempeli saatel küpsetan ja lõhnaküünalde-küpsetuslõhnade saatel üritangi jõulutunnet tekitada. :) H&M Home kinkekaart oleks täielik kirss tordil, saaks oma kiiresse sessiaega rohkem naudingut tuua hubase kodusisustusega. :)

  Aga Sinu kodu näeb väga-väga ilus välja! Mulle õudselt meeldivad need värvicombod, silm puhkab! :)

  Annabel, annabel.sagen@gmail.com

  Reply
 104. Doris 17/12/2015 at 21:53

  Kuna praegune eluperiood möödub sujuvalt erinevates linnades ja erinevates üürikates, siis on jõulukaunistused püsinud üsna minimalistlikud. Kõige olulisemad on minu jaoks ikkagi erinevad valguseallikad- küünlad, tuled jms- eks ikka seetõttu, et nii pime on väljas. Lisaks loovad jõulumeeleolu minu jaoks punane ja roheline, neid kasutan palju.

  Reply
 105. triinu 17/12/2015 at 21:53

  Meie toome kuuse alati II advendil juba tuppa. See aasta on erandiks, kuna meil on nüüd ka pisike beebipoiss, va naaskel, siis oleme kuuse toomise jõululaupäevaks planeerinud.
  Muidu oleme oma kodus rohkem punaseid esemeid välja otsinud. Sussid akende külge riputanud, et päkapikud need kiiresti üles leiaks :-). Samuti on eritasanditel küünlad, mis õhtuti põlevad.

  Reply
 106. Anna Elisabeth 17/12/2015 at 21:54

  TIGER-ist eelmisel aastal, aga nägin alles eile neid ka seal. :)

  Reply
 107. J.J 15/03/2016 at 15:24

  This comment has been removed by the author.

  Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *