Fake it, don’t bake it!

Kuna ilmad võimaldasid nüüd vahepeal juba säärte ja käsivarte paljastamist, jäin ma paratamatult ühelt fotolt oma talvel hallikasvalgeks tõmbunud nahka vaatama ja otsustasin, et on aeg oma kaks kevadsuvist lemmikut vannitoakapist jälle välja otsida. Ma olen möödas mõtlemisest, et päevitunud nahk on see kõige ilusam, sest ka kahvatu jume võib olla väga-väga kaunis, aga minu naturaalne nahatoon on päikest nägemata justkui eriti hall ja väsinud, nii et tunnen end igati mõnusamini, kui saan sellele pisut “särtsu” lisada. Eelistan alati isepruunistavate osadega ihupiimasid ja kreeme tavalistele pruunistajatele, sest nendega saab järk-järgult loomulikuma tulemuse ja vöödiliseks keldrikassiks muutumise oht on oluliselt väiksem. Minu lemmik on Dove Summer Glow, mida olen arvustanud ligi kaks aastat tagasi siin ja näol kasutan nüüd XEN-TAN Face Tannerit, millest olen pikemalt jutustanud siin. Kas te kasutate mingeid jumet andvaid tooteid? Millised on teie lemmikud?

The weather was very summery here for a while (now it’s raining again), but as soon as I had to bare my white winter legs, I took out my two favourite self-tanners again as well. I’m not that into sunbathing (at least not without protection!), but I love using a little something to add colour to my skin. Dove Summer Glow has been my favourite for years now (the scent is not THAT bad, it gives a natural looking gradual tan and the only minus is that it can turn a bit yellow once it starts fading), XEN-TAN Face Tanner and I haven’t been friends for too long (I mostly used Lumene), but we’ll see how we fit now. What are your favourite self-tanners, if you have any? ;)

(Visited 28 times, 1 visits today)

22 Comments

 1. Anonymous 28/05/2014 at 06:54

  no see dove'i ihupiim on ju lausa legendaarne toode! ma olen seda vähemalt kuus aastat kasutanud, ma arvan, kui mitte kauem ja ükski pole tänaseni suutnud seda üle trumbata :D

  Reply
 2. Krista 28/05/2014 at 06:54

  Kas siis XEN-TANi pruunistaja on parem kui Lumene oma?

  Reply
 3. Maria 28/05/2014 at 07:04

  Mul on nii, et päike hakkab niiii aeglaselt peale, samas ei põle mu nahk kunagi ära. Aga pruuniks saamisega on jama :D Seega just mõtlesin, et mida teha, et peaks vist sellise kreemi ostma. Väga hea, et postitasid, eks katsetame järgi :)

  Reply
 4. Helina A. 28/05/2014 at 08:09

  Nonii, nüüd siis avas lõpuks selle Sinu paari aasta taguse arvustuse ka :) Nii, et vabandan topelt küsimuste pärast. Saan vaid üle küsida, kas see iseloomulik lõhn kaob peale duššamist või jääb nahk ikka ebameeldivalt lõhnama?

  Reply
 5. Helina A. 28/05/2014 at 08:09

  Kas sellel Doveil iseloomulikku ebameelivat lõhna ei teki(nagu mõni isepruunistav kreem haiseb väga halvasti järgmisel päeval ja lõhna tunda ka peale pesemas käimist) ning kas toon jääb loomulik või pigem kollakam? Ilmselt kui nahk juba alt jumekam ja sellega pruunistumise protsessi jätkata, siis ei ole nii hull?
  Ma ise ka heleda nahaga ja olen kasutan Shiseido kreeme/geele, mis on samuti head, kuid kallid ja jubedalt ummistasid poore :-/ (eks oleneb nahatüübist ja tundlikkusest ka..)

  Reply
 6. Early Bird Crafts 28/05/2014 at 08:09

  Olen ise selline paras lumivalgeke ja päike mind väga ei armasta :D Proovinud olen aastate jooksul erinevaid tooteid, kuid parim on Deborah Bioetyc Bronze isepruunistav geel: http://www.dellera.ee/bioetyc/ (esimene toode). Soovitati mulle seda ühe tuntud jumestaja poolt Tartu Ilumessil üks aasta.
  Aga selleks, et isepruunistujaga saavutada see ideaalne tulemus, tuleb järgida paari nippi: pesed, koorid, oma tavapärase ihupiima võ kreemiga kreemitada(eriti kuivad kohad – põlved, küünarnukid) ja seejärel kui nahk ilus pehme, kreemist kuivanud siis isepruunistuja peale.
  Deborah'i kreemi puhul on hea see, et ta näitab sulle kohe kui kusagile sai liiga palju, saad ära pühkida. Lõhn ja värv on mega mõnusad ja jume väga loomulik :P ning aktiveerib ka melaniini teket kehas – ehk päike hakkab paremini peale edaspidi.

  Reply
 7. Pille Teller 28/05/2014 at 08:09

  Pole kunagi kasutanud, aga kui sa nüüd siin soovitad, siis peaks ka oma koivad selle Dove`iga üle võõpama :D, mul ei taha need kuidagi loomuliku päiksega pruunistuda – igavene häda iga suvi :). Nüüd aga kaubandusvõrku kammima! ;)

  Reply
 8. Mari-Liis Suvi 28/05/2014 at 11:17

  Kasutan Dove-i seda heledamat versiooni, mis on ohutu. Kas selle tumedaga on randid/määrmis jäljed kerged tulema?

  Reply
 9. K 28/05/2014 at 11:17

  Olen iga suvi nagu luik ja üritan päevitamisega pruuniks saada, kuid ei õnnestu. Solaariumit ei taha ka külastada, noh, tegelt tahaks, kuid samas jälle ei tahaks! :D Olen kunagi ammu kasutanud vist Avonist tellitud isepruunistuvat kehaspreid vms asja, kui see ei jäänud ilus. Nüüd mõtlen, et äkki peaks ka ostma selle Dove ihupiima ja katsetama seda oma valgel nahal. Kas oskad äkki öelda, et kui kasutada neid isepruunistuvaid kreeme jne, kas siis kui pikka aega päikese käes peesitada juhtub midagi (hakkab kooruma, silma paistma koledalt, lõhenema vms)? Ei tahaks eriti et see päevitus mingi mega võlts tundub vms! :)

  Reply
 10. Kamilla Katarina 28/05/2014 at 11:17

  Selles vanemas postituses ütlesid, et jääb ikka mingi lõhn, mis isepruunistuvaga kaasneb. Kuidas sa sellest vabanded vms? Paned õhtul kreemi ja hommikul läheb pessu. Sest minu arust see lõhn/hais on isegi siis rõve, kui see on nõrgem ja sellepärast ei suuda neid isepruunistuvad üldse kasutada ja pigem olen luik :D Keegi ei oska soovitada mõnda, mis ei haise?

  Reply
 11. Jana S 28/05/2014 at 18:19

  Minu lemmik on St Moriz! Dove meeldib ka, aga ta on väga kleepuv – suvel on raske magada sellega, muidu lõhn on normaalne ja tulemus on päris hea! :)

  Reply
 12. Katrin O 29/05/2014 at 11:28

  Olen ka läbi aegade seda Dove kasutanud. Heledamat , tumedamat ja säraga. L6hn jääb, aga kui enne magama minekut sisse kreemitada ja hommikul ära loputada, pole üldse hull. Kleepuv jääb alguses, aga kui imendub siis enam pole. Värv kollane kindlasti ei jää. Meeldib!

  Reply
 13. Mannu 29/05/2014 at 11:28

  Mul ka heledam Dove-i isepruunistaja läbi aegade lemmik, aga vaid talviti, suvel hakkab päike niisamagi hästi peale :)

  Reply
 14. Hanna Maria 29/05/2014 at 13:20

  Dove olen ise ka kasutanud ja tulemus jäi ilus. Ent minu probleem sellega on lõhn – kui ma õhtul ennast sisse määrin, garanteerin ühtlasi ka selle, et öösel magada ei saa. Miski hakkab undrikkuvalt vastu…

  Reply
 15. Helina A. 29/05/2014 at 20:10

  Ma kasutasin kunagi Shiseido geele just seetõttu, et neil oli see iseloomulik lõhn(ei haisenud nagu tüüpilised isepruunistajad, aga mingi teistmoodi domineeriv lõhn oli) minimaalne ning kadus peale duššamist.
  Ainult, et.. hind parajalt krõbe.
  Teine selline ok lõhnaga pidi olema Xentan, aga seda proovinud ei ole.

  Reply
 16. Anna Elisabeth 04/06/2014 at 07:30

  Jep, need nipid on Sul täiesti õiged! Deborah kreem tundub täitsa huvitav, peaks äkki pilgu peale viskama?

  Reply
 17. Anna Elisabeth 04/06/2014 at 07:31

  Pärast pesu kaob suurem lõhn ära, aga samas kui näiteks higistad jms, on seda lõhna veel ikka veidi tunda.

  Reply
 18. Anna Elisabeth 04/06/2014 at 07:32

  Kahjuks ei oska öelda, ma kasutan päikese käes olles alati kaitsekreeme, mul pole päikesest tulenevat koorumist seega ette tulnud… :/

  Reply
 19. Anna Elisabeth 04/06/2014 at 07:33

  Hoolas peab olema, siis ei tule mingeid rante. Minul pole riiete määrimist ette tulnud (käin alati ka pesus pärast kreemitamist, s.t kannan õhtul kreemi peale ja hommikul pesen keha õrnalt üle).

  Reply
 20. Anna Elisabeth 04/06/2014 at 07:33

  Olen nõus, parim mõte on õhtul peale kanda ja hommikul keha üle loputada. ;)

  Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *