Võtta või jätta? XEN-TAN

Kui XEN-TAN-i esindaja Eestis minuga ühendust võttis, polnud mul mõtet varjamagi hakata, et läksin elevile. Olen nende toodete kohta ainult kiidusõnu kuulnud, kuid vaatamata sellele, et olen isepruunistavate kreemide suur austaja (ja solaariumide ning päikese käes grillimise suur vihkaja) ei olnud ma neid tooteid varem ise proovinud. Mingi skeptilisus minus ei lasknud mul 5-eurost Dove’i 30-eurose XEN-TANi vastu välja vahetada. Mul avanes aga võimalus proovida mõningaid tooteid täiesti tasuta ja loomulikult tahan oma kogemust ka teiega jagada. Enne üpris arvestatava hinnaga toote soetamist võiks ju ikka teada, millega on tegu.

Face Tanner tuleb näotoote kohta üsna suures (80ml) tuubis ja minu oma on “light” ehk heledale nahale järk-järguliseks tulemuseks. Kreem on õli- ja parabeenivaba ning sisaldab E-vitamiini, õrnu puuviljahappeid ja rohelist teed. See on valget värvi ja üpris intensiivse ja magusa vanilje aroomiga. Tootel on kirjas, et see sobib kasutamiseks ka meigialuse kreemina, kuid ma eelistasin seda kasutada nii, nagu ma alati isepruunistavate kreemidega toimin – paar tundi enne magamaminekut tavalise niisutava kreemi peal. Pealekandmine oli lihtne, sest ega kreemitamine polegi teab mis tuumafüüsika, küll aga soovitan seda peale kanda üpris reipate liigutustega, sest see hakkab üsna ruttu imenduma.
Ütlen ausalt, et esimestel öödel lõhn pisut segas – see polnud küll tüüpiline hapukas isepruunistaja lõhn, kuid pigem lihtsalt magus ja harjumatu. Tulemusi näha juba esimesel hommikul pärast õhtust kreemi pealekandmist. Nägu näis tunduvalt tervem ja jumekam. Teise õhtu jätsin vahele ning uuesti panin kreemi ülejärgmisel õhtul, mil vana efekt oli veel alles. Seekord sain näkku veel rohkem jumet ja hommikul ei vaadanud peeglist vastu kahvatu tont. Mis kõige lahedam – ma ei näinud kusagil ühtegi jutti või ranti. Ei tea, kas asi oli minu vilumuses isepruunistavate kreemida kasutamisel või kreemi kvaliteedis, aga see oli meeldiv üllatus. Peaaegu sama meeldiv kui see, et jume ei olnud kollakas ei päriselus ega välguga piltidel.
Face Tanner maksab kodulehel 20 eurot, mis polegi sugugi kallis, arvestades seda, et mu teine lemmik Lumenelt maksab Kaubamajas 11-12 eurot ja sisaldab 50 ml. Kaheõhtuse kreemitamise efekt kestis umbes 3-4 päeva, mis on üllatavalt hea, arvestades, et ma kasutan iga päev näol ka õrna koorijat.

Deep Bronze Luxe järk-järgult päevituvat kehakreemi (34 eur, 236 ml) olen praeguse seisuga kasutanud kaks korda – rohkem pole lihtsalt aega ega energiat olnud, ühtlasi pole nagu olnud erilisi sündmusi, kus ma tunnen, et tahaksin olla justkui puhkuselt naasenud. Ütlen ausalt, et mu esimene kogemus sellega oli häiriv ja harjumatu. Sain pärast ühe jala kreemitamist aru, et pean alla andma ja kinda kasutusele võtma (mulle saadeti ka kreemi peale kandmiseks mõeldud kinnas, mida ma kahjuks unustasin pildistada). Kinda abil oli kreemi lihtsam peale kanda, kuid nii nagu näokreemiga, tuli ka siin kasutada kiireid ringaid liigutusi, sest kui liiga kaua ühte kohta kreemitama jääda, hakkad sa sealt juba kreemi uuesti maha hõõruma.
Tuubist nuusutades ei ole sel kreemil isepäevituvatele toodetele omast lõhna, kuid mõjudes hakkab see siiski  vanilje ja kookose kõrval (nii see minu arvates lõhnas) õige pisut esile tungima. Minu jaoks oli selle toote puhul suurim turn-off just pealekandmine – seda peab tegema väga hoolikalt ja täpselt arvestama aega ja liigutusi, et kreem ei hakkaks hoopis maha rulluma. Ühtlasi on veidi raske täpselt aru saada, kui paksu kihi peale kandma peaks, sest kreem ei taha täielikult veel tükk aega nahka imenduda. Mina avastasin, et protsess läheb lihtsamalt ja sujuvamalt, kui all on ka kiht tavalist niisutavat kehakreemi.
Mu kerge paanika seoses pealekandmisega lahtus niipea kui ma tulemusi nägin. Käisin 3-4 tundi pärast kreemi pealekandmist kiirelt duši all ja loputasin end kergelt – vesi oli kollakasroheline ja ma kartsin, et nüüd on ka päevitus läinud, kuid pärast dušši oli mul veatu ja ühtlane kiht päevitust, kõik kohad, mida ma kartsin teistest tumedamad jäävat, olid samuti ilusti ühtlased. Ja mis kõige parem? Päevitus kestis mitu päeva ja oli üks loomulikumaid, mida mul isepruunistavaid tooteid kasutades saavutada on õnnestunud.

Isepruunistavaid tooteid kasutades kipuvad põlved, küünarnukid jm kõvema või karedama nahaga kohad tihti tumedamad jääma kui ülejäänud nahk. Selle vastu aitab nende pehmendamine ja niisutamine ja XEN-TAN-il on selleks spetsiaalne niisutav pulk E-vitamiini, aaloe ja jojoba õliga (14,99 eur 50 ml). Sellel on eriti mõnus kookoselõhn (aeg-ajalt keeran ma sellelt korgi pealt lihtsalt selleks, et seda nuustada :D), üsna identne The Body Shopi kookosesarja lõhnaga. See tõepoolest aitab küünarnukkide, põlvede jm “oranže katastroofe” ära hoida, kuid ma isiklikult pole kindel KUI hädavajalik see toode just on – harilikult oskavad pikaajalisemad isepruunistaja kasutajad juba ise teatud kohtadesse vähem kreemi kanda.

Lisaks neile kolmele tootele sain ma proovimiseks veel kaks minisuuruses toodet: Scent Secure Gold toonitud õlivaba kehakreemi, mis lukustavat isepruunistavatele toodetele omase lõhna ja lisavat päevitusele kuldse sära ning Dark Lotion’i tumedamaks päevituseks. Ma pole veel kumbagi kasutada raatsinud ja hoian need pigem aegadeks, mil ma kannan lühikesi kleidikesi ja seelikuid, mitte pikki pükse ja tumedaid sukki. Ent kui ma neid proovin, annan kindlasti teada, kuidas need minu jaoks töötasid.

Mul on hea meel, et sain lõpuks paljukiidetud XEN-TAN-i proovida. Mulle avaldas kõige rohkem muljet Face Tanner ja ehkki kehakreem nõudis pisut pusimist, olin ma selle jäetud tulemusega rohkem rahul kui ühegi teise pruunistajaga, mida proovinud olen. Tõenäolisest ei saa sellest mu regulaarne pruunistaja, vaid hoian selle n-ä tähtsamateks puhkudeks, näiteks enne reisi või puhkust kasutamiseks, sest selle efekt püsib kaua ja kulumine on märkamatu ja ühtlane.

Kes tahab XEN-TAN toodete kohta lähemalt uurida, siis selleks on kodulehekülg www.xentan.ee – sealt saab neid tooteid ka osta. Tarneaeg on 1-2 päeva ja ostes vähemalt 30 euro eest, ei pea postikulusid tasuma, muidu tuleb tasuda kas SmartPosti või Eesti Posti kulud. :)

Nii, aga mis puutub piltidesse… Siis ma unustasin täielikult neid teha ja absoluutselt ainus terav pilt, mis minust sel päevitusperioodil tehti, on see… Siin on kreemitamisest möödunud kolm päeva. Ma väga vabandan. :D

(Visited 9 times, 1 visits today)

12 Comments

 1. Kissu 25/11/2012 at 13:55

  Eriti hea oleks kui teeksid pildi ka näiteks näost/käest/jalast või üldiselt, et oleks näha milline jume jäi :)

  Reply
 2. Anonymous 25/11/2012 at 14:07

  Kas neid saab osta ainult nende leheküljelt, st ,et kuskil poes neid eestis veel ei müüda nagu ma õigesti aru saan?

  Reply
 3. Anna Elisabeth 25/11/2012 at 14:09

  Kissu, lisasin ühe pildi, loodan, et mitte liiga ebaviisaka. :D

  Ma kahjuks ei tea, kas neid ka kusagilt kauplusest saab – ehk oskab keegi targem sellele siin vastata. :)

  Reply
 4. Anonymous 25/11/2012 at 15:53

  heihei, mul teemaväline küsimus sulle, kas ma võiksin su nime koolitöös kasutada ja mingit pilti sinust? Tunni nimetus on konverentsiteenus, valisin teemaks mood ja kuna mullle väga meeldib su suhtumine moesse, siis mõtlesin, et kasutaksin sind.. vnoh.. me peame siis välja mõtlema, mingi konverentsi ja inimesi, keda sinna kutsuda (päriselt ei kutsu küll kedagi) ja kui sa oleksid ehk nõus, siis ehk räägiksid üldiselt, et millega tegeled.. ja sinu valikul, pilt sinust.. sai küll segane tekst, aga ehk said aru. :)

  Reply
 5. Anonymous 25/11/2012 at 16:07

  Super tulemus ju! Minu panid küll mõtlema selle üle, et osta see Face Tanner:)

  Reply
 6. stellarium 25/11/2012 at 18:19

  Mul tuleb hakata varakult jõuluvanale kirja kirjutama :)

  Reply
 7. Anonymous 25/11/2012 at 18:19

  Mina olen lugenud, et tooted, mis meie nahka kas pleegitavad või pruunistavad, on väga väga kahjulikud. Ka tvalises kreemis võib palju kahjulikke lisandeid sees olla, kuid see, et nahk saavutaks toote tarvitamisel mingi efekti (nt pruunistava), pidi eriti kõrge riskifaktoriga olema. See ei tähenda nüüd, et ma kõiki solaariumisse või päikse kätte praadima kutsuks või kreemitamise keelaks :) Eks igaüks teeb omad järeldused ning mõõdukus kõiges ikka ennekõike ;)

  Reply
 8. Anonymous 26/11/2012 at 17:17

  Esimese Xen-Tani ostin endale eelmise aasta novembris. Eile soetasin endale 2 lisakreemi Xen-Tanilt….tüepoolest natuke kulukas (ca. 60 euri), aga igati oma raha väärt;)

  Reply
 9. Svea 26/11/2012 at 22:24

  Ma pole kunagi isepruunistavaid kasutanud, kuid mind kutsub nüüd ostma küll.. Pean ka Jõuluvanale kirjutama kirja vist :)
  Aitäh hea ülevaate eest:)

  Reply
 10. Hanna 27/11/2012 at 07:54

  Mina andsin igatahes nüüd järele ja tellisin feelunique-st endalegi selle face tanneri. Neil praegu promo ka: Spend over £25 & use code TRYMETAN at checkout to receive your free 30ml tube sample of Xen-Tan’s Dark Lotion. Mõlemad on varsti minu poole teel :)

  Reply
 11. Kersti Uude 28/05/2014 at 11:17

  Täiesti juhuslikult sattusin mulle eluks vajaliku info peale :)
  Ma tänan.
  Paneksin LIKE ka, aga selline võimalus kahjuks puudub.

  Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *