Võtta või jätta? JOIK sügavniisutav õlimask juustele

Olen juukseõlide suhtes alati üpris skeptiline olnud – mul on üpris õhukese karvaga juus, mis armastab enamjaolt hoida võimalikult peadligi. Seega hirmutab mind igasugune mõte õlist ja sellega kaasnevast “raskusest”. Alates Macadamian Oil toodete avastamisest (kirjutasin neist lähemalt SIIN) olen aga üha rohkem erinevate õlide poole vaatama hakanud – sain aru, et õlised tooted ei pruugi alati võrduda õliste juustega.

Millal oleks veel parem aeg erinevaid juukseõlisid proovida kui mitte suvel, mil päikesest ja kuivusest kurnatud juuksed lausa janunevad niisutuse järele? Minu üks tingimus oli, et kui juba õli, siis võimalikult puhas ja looduslik. Õnneks sain JOIK-ilt just üht sellist proovida. JOIK sügavniisutav õlimask lubab 9 euro eest teha järgmist:

“JOIK rikkalik õlimask niisutab kuivi ja kahjustatud juukseid sügavuti ning aitab taastada nende läike ja elastsuse. Juuksemaski keskmes on eksootiline Monoi de Tahiti õli – läbi gardeeniaõite filtreeritud suurepäraselt niisutavate omadustega kookospalmi õli. Monoi õli on iidsetest aegadest olnud Polüneesia naiste ilusate säravate juuste saladus. Koos jojoba-, avokaado-, oliivi-, punase palmi- ja viinamarjaseemne õlidega moodustab see tõeliselt tõhusa kokteili. Kaeraproteiin ja panthenol aitavad taastada kahjustatud juuste struktuuri.”

Lubadused olid ilusad, nii et tegin nagu kästud: kandsin õli kuivadele juustele, tõmbasin pähe kilemütsi (meenutades seega üht vanemat naist, keda hiljuti spaas nägin ja kes mullivannis meeleheitlikult oma keemilisi lokke püüstis päästa), peale rätiku ja veetsin järgmised tunnid niisama kodus ringi askeldades, unustades maski täielikult – see ei tuletanud end ka kuidagi meelde, ei sügelenud, kihelenud ega seganud. Umbes neli tundi, üks vaadatud sari ja kaks koristatud tuba hiljem otsustasin maski maha loputada. See oli ühtlasi mu suurim hirm, sest kartsin, et jäängi õli juustest välja loputama ja lõpetan ikka täiesti rasvase peaga. Need hirmud osutusid asjatuks ja piisas ühest põhjalikust loputamisest – loomulikult pidin ma kasutama ka šampooni, et kõik korralikult välja saada. Vaht oli ilusasti kollane. Pesin igaks juhuks ka teist korda üle, kuid siis jäi vaht juba valgeks, mis tähendab, et õli oli juba juustest väljas.

Juuksed ei olnud pärast loputamist nii libedad ja pehmed, nagu pärast mõningaid tavalisi juuksepalsameid, kuid need ei jäänud kuivades ka takku ning olid ilusti kammitavad (siinkohal märkus: mu juuksed on enamasti kammitavad, nii et ma ei tea, kas saab tuua seoseid antud maskiga). Pärast paari kasutuskorda (esimesest korrast saati olen veel ühe korra maski teinud, seega nädalas korra) on raske öelda, kas see mu juuste olukord ka dramaatiliselt muutnud on, kuid niisutav ja läiget lisav on see kindlasti. Põhilised punktid annaksin selle eest, et toode on 100% looduslik, mis tähendab, et see ei sisalda igasugust jura, mida juustel tegelikult vaja pole ning fakti eest, et seda jätkub kindlasti kauemaks kui mõnd suurt maskipurki (veel üks märkus: mul pole just teab kui palju juukseid peast, nii et mul kulub iga juuksehooldustoodet üpris vähe). Mina kavatsen igatahes sellele tootele kindlaks jääda, sest kui meie enda Eesti toode oskab puhtalt ja looduslikult teha ära sama töö, siis miks peaks ma ostma välismaist keemiat?

Kas olete seda maski proovinud? Millised olid teie kogemused?

*toode on saadud arvustamiseks JOIK-ilt, kuid see ei mõjuta mu arvamust ja soovitusi. :)

(Visited 14 times, 1 visits today)

4 Comments

 1. Anonymous 14/06/2012 at 20:56

  See sama mask ootab kapil, mil juuksed saavad värvitud, et neid siis toita ja poputada :)

  Reply
 2. Mari-Liis Suvi 15/06/2012 at 05:44

  Mina olen juba aastaaega vahelduva eduga kasutanud vaalaplatsenta kapsleid, kuid nüüd tekitasid minus tahtmise kindlalt see JOIKi õli ära proovida!

  suvimariliis.blogspot.com

  Reply
 3. Anonymous 15/06/2012 at 07:29

  Aitäh, et kogemust jagasid, nüüd ma tean, mis mul veel suveks puudu oli. :P

  Reply
 4. miish. 15/06/2012 at 13:16

  Selle õli efekt kasvab, mida rohkem kasutada;)

  Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *